MacPodpora magazín

Jak odblokovat iPhone pro použití s jiným operátorem

iPhone

Jak odblokovat iPhone, pokud jste jej např. zakoupili v zahraničí a chcete jej použít s místními operátory? Zde najdete oficiální návod, jak na to.

Váš iPhone může být zablokovaný pro použití pouze s tím operátorem, u kterého byl zakoupen. Odblokováním iPhonu se označuje jeho zpřístupnění pro použití s různými operátory, tedy i těmi tuzemskými. Chcete-li kontaktovat operátora kvůli odblokování iPhonu, použijte tento postup. Společnost Apple totiž sama nemůže iPhone odblokovat, to může udělat pouze ten operátor, u kterého byl telefon zakoupen.

Jak odblokovat iPad? Pomocí iTunes nebo režimem zotavení

 

Jak odblokovat iPhone u operátora, u kterého byl zakoupen

Zkontrolujte, zda operátor, u kterého byl iPhone zakoupen, odblokování umožňuje. Učinit tak můžete na těchto stránkách Podpory. Obraťte se na operátora a požádejte ho o odblokování přístroje. Může být nutné, aby váš účet splňoval kritéria pro odblokování. Vyřízení žádosti může také trvat několik dní.

Jak odblokovat iPhone

Až operátor potvrdí, že je váš iPhone odblokovaný, můžete vložit SIM kartu tuzemského operátora a nově váš iPhone nastavit. Pokud SIM kartu ještě nemáte, buď počkejte, než ji obdržíte, anebo iPhone zálohujte, vymažte a následně obnovte z vytvořené zálohy. Tím se blokace na daného operátora zruší.

 

Není to tak jednoduché

S telefony vázané smlouvou se obvykle setkáte v USA, kdy na ně daný operátor poskytuje velice příjemné cenové zvýhodnění. Samozřejmě výměnou za upsání se mu k měsíčnímu paušálu. Pokud budete chtít iPhone odblokovat ještě během trvání smlouvy, pravděpodobně se mu to moc líbit nebude. Po jejím skončení by ale neměl odblokování nijak protahovat – jste-li původními majiteli.

iPhone 7 oprava Home Button

S iPhony za velice výhodné ceny se však setkáte i na aukčních serverech. Postup, jak odblokovat iPhone 6 je totožný s tím, jak odblokovat iPhone 5s, i jak odblokovat starší či novější zařízení. Kontaktu s operátorem se však můžete vyhnout tak, že využijete služeb různých unlocking serverů. Ty vám za úplatu vše vykomunikují, pokud tedy není telefon na blacklistu, což zjednodušeně znamená, že původní majitel přestal platit paušál a telefon prodal.

Pokud nejste původními majiteli zařízení, musíte mít alespoň SIM kartu operátora, se kterým byl iPhone původně používán, abyste byli jeho zákazníky. Sehnat ji lze na internetu a nemusíte ji ani fyzicky vlastnit. Počítejte zde ale s poplatkem za odblokování zařízení. Je-li pak telefon na blacklistu, pravděpodobně se s vámi nikdo bavit nebude a vy budete mít smůlu.

Pokud si tedy kupujete iPhone z druhé ruky, dejte si pozor na jeho původ. Ušetřit těch pár korun se vám totiž nemusí vůbec vyplatit.

Zdroj: Apple.cz

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone