MacPodpora magazín

Jak obnovit iPhone bez iTunes a počítače

ČlánkyiPhone

Jak obnovit iPhone bez iTunes není moc těžké. Máte vlastně 2 možnosti, jak provést zálohu a jak také iPhone obnovit. Pojďte se na to podívat.

Když dříve neexistoval iCloud, museli jste svůj iPhone zálohovat do počítače s iTunes. Jistě, bylo to nepohodlné (a je pořád), ale pokud jste nechtěli přijít o svá data, museli jste to překousnout. S iCloudem se ale vše změnilo a svá zařízení, nejen iPhone, můžete zálohovat bezdrátově přímo do této služby.

Jak obnovit iPhone bez iTunes

  • Zapněte zařízení. Měla by se objevit uvítací obrazovka. Pokud už zařízení máte nastavené, budete před jeho obnovením ze zálohy muset smazat veškerý obsah.
  • Postupujte podle pokynů na obrazovce, dokud se nedostanete na obrazovku Aplikace a data. Tam klepněte na volbu Obnovit ze zálohy na iCloudu.

Jak obnovit iPhone iCloud

  • Přihlaste se k iCloudu svým Apple ID.
  • Vyberte zálohu. Podle data a velikosti vyberte nejvhodnější zálohu. Po výběru zálohy se spustí přenos dat. Pokud se zobrazí zpráva, že je zapotřebí novější verze softwaru, aktualizujte zařízení podle postupu na obrazovce (jestli se žádný aktualizační postup nezobrazí, řiďte se tímto postupem).
  • Až k tomu budete vyzváni, přihlaste se svým Apple ID a obnovte aplikace a nákupy (pokud jste v iTunes Storu nebo App Storu nakupovali na různá Apple ID, budete se muset přihlásit každým z nich). Jestli si nepamatujete heslo, můžete klepnout na Tento krok přeskočit a přihlásit se později. Pak ale nebudete moct aplikace používat, dokud se nepřihlásíte svým Apple ID.
  • Nechte zařízení připojené a počkejte, než se objeví ukazatel postupu a doběhne do konce. V závislosti na velikosti zálohy a rychlosti sítě může doběhnutí ukazatele do konce trvat od několika minut do jedné hodiny. Pokud se od Wi-Fi odpojíte moc brzy, proces se pozastaví, dokud se znovu nepřipojíte.

iCloud záloha iPhone

  • Teď můžete dokončit nastavení a začít zařízení používat. Mezitím se bude na pozadí dál obnovovat obsah jako aplikace, fotky, hudba a další data. V závislosti na množství dat to může trvat několik hodin až dní. Aby se proces mohl dokončit, snažte se zařízení co nejčastěji připojovat k Wi-Fi a napájení.

Jak vidíte, není to nic složitého a odpadne otravné propojování iPhonu s počítačem. V případě PC s Windows navíc musíte stále používat iTunes. Navíc vše probíhá automaticky a záloha se provede vždy, když je telefon připojen k Wi-Fi síti a k napájení.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone