MacPodpora magazín

Jak nahrát hudbu do iPhone? Způsobů je hned několik

jak nahrát hudbu do iphoneČlánkyiPhone

Jak nahrát hudbu do iPhone je otázka, která trápí uživatele už spoustu let. Naštěstí se časem objevilo více způsobů, jak to provést rychle a elegantně.

Pokud stále razíte starou metodu, kdy si hudbu nahráváte z počítače a synchronizujete s iPhonem, možná je na čase ji změnit. Není na tom nic špatného a pokud máte rozsáhlou sbírku vlastní hudby, například na CD nosičích, je tato varianta pochopitelná. Dnes už ale spoustu skladeb naleznete ve streamovacích službách, ze kterých lze stáhnout a poslouchat offline.

Jak nahrát hudbu do iPhone pomocí Finderu nebo iTunes?

V nejnovějším macOS Catalina je synchronizace hudby s iPhonem řešena pomocí prohlížeče souborů Finder. Aplikaci iTunes už v systému nehledejte. Pokud používáte starší systém nebo počítač s Windows, stále budete iTunes využívat.

Připojte iPhone k Macu s macOS Catalina nebo novějším a otevřete Finder. V postranním panelu se objeví váš iPhone. Vyberte hudbu a položky, které chcete do iPhonu nahrát. Můžete si volit mezi jednotlivými skladbami, umělci, alby nebo playlisty. Nakonec stačí kliknout na tlačítko Použít nebo Synchronizovat.

macOS Catalina Finder

Pokud máte starší macOS než je Catalina nebo PC s Windows, připojte iPhone k počítači a zapněte iTunes. V levém horním rohu klikněte na ikonu zařízení a přejděte v postranním panelu do položky Hudba. Postupujte stejně jako v případě Finderu a vyberte hudbu, kterou chcete přenést do iPhonu.

macOS iTunes

Bezdrátová synchronizace pomocí Wi-Fi

Pro přenos hudby do iPhonu z počítače nebo Macu nemusíte ale neustále iPhone připojovat kabelem. Obě zařízení se mohou domluvit i přes Wi-Fi.

  • Připojte zařízení k PC nebo Macu kabelem a otevřete Finder nebo iTunes (podle vašeho systému)
  • Ve Finderu vyberte zařízení, v iTunes klikněte vlevo na položku Souhrn
  • Vyberte volbu Synchronizovat s tímto zařízením přes Wi-Fi, respektive Zobrazit tento iPhone během připojení k Wi-Fi
  • Klikněte na Použít

Nyní se bude iPhone vždy ve Finderu nebo iTunes zobrazovat automaticky a stačí, aby iPhone a počítač byly na stejné Wi-Fi síti.

Synchronizace knihovny s Apple Music

Možnost synchronizace hudby je standardně na iPhonu zapnutá, pokud byste měli ale problém, je dobré v nastavení tuto volbu zkontrolovat. Jděte do NastaveníHudba a zkontrolujte položku Synchronizovat knihovnu. Pokud si nepředplácíte služby Apple Music nebo iTunes Match, tuto volbu neuvidíte.

Synchronizovat hudbu iOS 13

Na Macu pak stačí jít do aplikace Hudba a z horní řádky nabídek vybrat HudbaPředvolby. Jděte na panel Obecné a v něm zaškrtněte položku Synchronizovat hudbu. Opět ale platí, že jestli si nepředplácíte služby Apple Music nebo iTunes Match, položku neuvidíte.

macOS Catalina Hudba


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone