MacPodpora magazín

Jak dát hudbu do iPhone pro poslech offline

jak dát hudbu do iphoneiPhone

Jak dát hudbu do iPhone, abyste mohli poslouchat skladby na cestách? Využít můžete službu Apple Music nebo možnost nahrání pomocí iTunes, případně Finderu.

Předplatitelé Apple Music můžou v aplikaci Hudba přidávat a stahovat skladby a videa. Hudbu, kterou do iPhonu přidáte, můžete streamovat, pokud máte k dispozici internetové připojení. Chcete‑li poslouchat hudbu v době, kdy nejste připojeni k internetu, musíte ji předem stáhnout.

Jak dát hudbu do iPhone

Pokud stále razíte starou metodu, kdy si hudbu nahráváte z počítače a synchronizujete s iPhonem, možná je na čase ji změnit. Není na tom nic špatného a pokud máte rozsáhlou sbírku vlastní hudby, například na CD nosičích, je tato varianta pochopitelná. Dnes už ale spoustu skladeb naleznete ve streamovacích službách, ze kterých lze stáhnout a poslouchat offline.

Použijte iTunes nebo Finder

V nejnovějším macOS Catalina je synchronizace hudby s iPhonem řešena pomocí prohlížeče souborů Finder. Aplikaci iTunes už v systému nehledejte. Pokud používáte starší systém nebo počítač s Windows, stále budete iTunes využívat.

Připojte iPhone k Macu s macOS Catalina nebo novějším a otevřete Finder. V postranním panelu se objeví váš iPhone. Vyberte hudbu a položky, které chcete do iPhonu nahrát. Můžete si volit mezi jednotlivými skladbami, umělci, alby nebo playlisty. Nakonec stačí kliknout na tlačítko Použít nebo Synchronizovat.

iTunes

Pokud máte starší macOS než je Catalina nebo PC s Windows, připojte iPhone k počítači a zapněte iTunes. V levém horním rohu klikněte na ikonu zařízení a přejděte v postranním panelu do položky Hudba. Postupujte stejně jako v případě Finderu a vyberte hudbu, kterou chcete přenést do iPhonu.

macOS Catalina Finder

Bezdrátová synchronizace pomocí Wi-Fi

Pro přenos hudby do iPhonu z počítače nebo Macu nemusíte ale neustále iPhone připojovat kabelem. Obě zařízení se mohou domluvit i přes Wi-Fi.

  • Připojte zařízení k PC nebo Macu kabelem a otevřete Finder nebo iTunes (podle vašeho systému)
  • Ve Finderu vyberte zařízení, v iTunes klikněte vlevo na položku Souhrn
  • Vyberte volbu Synchronizovat s tímto zařízením přes Wi-Fi, respektive Zobrazit tento iPhone během připojení k Wi-Fi
  • Klikněte na Použít

Nyní se bude iPhone vždy ve Finderu nebo iTunes zobrazovat automaticky a stačí, aby iPhone a počítač byly na stejné Wi-Fi síti.

Synchronizace knihovny s Apple Music

Možnost synchronizace hudby je standardně na iPhonu zapnutá, pokud byste měli ale problém, je dobré v nastavení tuto volbu zkontrolovat. Jděte do NastaveníHudba a zkontrolujte položku Synchronizovat knihovnu. Pokud si nepředplácíte služby Apple Music nebo iTunes Match, tuto volbu neuvidíte.

Apple Music

Na Macu pak stačí jít do aplikace Hudba a z horní řádky nabídek vybrat HudbaPředvolby. Jděte na panel Obecné a v něm zaškrtněte položku Synchronizovat hudbu. Opět ale platí, že jestli si nepředplácíte služby Apple Music nebo iTunes Match, položku neuvidíte.

Finder

apple leasing

zarukaiphone