MacPodpora magazín

iPhone výměna baterie opět nakopne a vydrží tak dlouho, jako za mlada

Výměna baterie iphone, nejlevnější oprava iPhone, iphone výměna baterieiPhone

iPhone výměna baterie vrátí do staré kondice. Po několika letech baterka sotva vydrží polovinu toho, co původně. Za slušnou cenu dostanete novou!

Každé zařízení, které funguje na interní baterii, jednou začne ztrácet dech. V případě telefonu, který používáte denně, se navíc tato vlastnost začne objevovat poměrně brzy. Každý výrobce používá baterie, které po několika seti dobitích znatelně začnou vykazovat nižší výdrž. Najednou už telefon nevydrží nabitý celý den, ale musíte ho nabít dvakrát.

iPhone výměna baterie pravidelně

Každé zařízení se chová jinak a není možné přesně doporučit, za jak dlouho nebo po kolika nabitích, je vhodné baterii nechat vyměnit. Dle našich zkušeností se ale zpravidla u iPhonu, který denně zákazník používá, objeví do 3 let značný pokles výdrže. Je to samozřejmě postupný proces, který ale přejde jednoho dne do bodu, kdy si řeknete, že tak časté nabíjení už vám za to nestojí.

iPhone kapacita baterie

Apple poměrně nově nabízí v iOS funkci, která dokáže odhadnout, kdy telefon obvykle nabíjíte a zbytečně ho nepřebíjí. Ten se tak nabije pouze na 80 %. Lepší také je nenabíjet telefon přes noc a nenechávat jej v nabíječce. V Nastavení v sekci Baterie dále naleznete statistiku nabíjení a kondici baterie. Pokud ta je nízká, může se stát, že nebude iPhone využívat nejvyšší možný výkon, aby uchoval dostatečnou kapacitu baterie.

Na originální baterii máte záruku 1 rok. Lze použít v případě, když se telefon často vypíná nebo se nenabíjí. Nabití zvládne zhruba 500x od 0 do 100 % a i po tomto počtu nabíjení si uchovává běžná baterie 80 % kapacity. Sami si vypočítejte, za jak dlouho na toto číslo dosáhnete. Může to být tak během roku a půl. A pokud používáte iPhone 3 roky takovýmto tempem, bude jeho výdrž zhruba poloviční než na začátku. Pak už se určitě o výměně baterie dá uvažovat…

Cena výměny baterie iPhone

Před více než 2 roky Apple uvedl na trh iPhony X, 8 a 8 Plus. Pokud jste je kupovali hned po uvedení do prodeje, tak už určitě mají něco za sebou. Téměř 2 a půl roku je na telefonu znát a pokud se používá denně, tak je jasné, že nevydrží na jedno nabití tak dlouho jako na začátku.

U iPhonu 8 je cena za výměnu baterie 1490 Kč. Rozhodně tedy nic, co by vás mělo zruinovat a o mnoho méně než pořizovací cena nejlevnějšího iPhonu současnosti. Navíc dostanete na nový díl záruku 6 měsíců a v servisu zvládnou výměnu provést téměř na počkání. U většího iPhonu 8 Plus je cena 1690 Kč a u iPhonu X, který byl společně s „osmičkami“ také představen, je cena 1800 Kč.

Za tuto cenu a návštěvu servisu dostanete minimálně 2 roky dalšího provozu. Telefon vás nebude omezovat a většinou mu postačí jedno plné nabití za den. A pokud nechcete do servisu chodit, zvolte svoz zařízení. Zdarma u vás telefon vyzvedneme a zase ho doručím s už novou baterií.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone