MacPodpora magazín

iPhone SE 3 se neprodává tolik, jak se čekalo. Poptávka je slabší

iPhone SE 3ČlánkyiPhone

iPhone SE 3 čelí menší poptávce a prodeje nejsou takové, jak Apple očekával. Kvůli tomu také kalifornská společnost snižuje výrobu.

Podle zprávy společnosti Nikkei Asia, která se odvolává na nejmenované zdroje, Apple údajně snižuje výrobu nové třetí generace iPhonu SE. Stává se tak jen několik týdnů po uvedení na trh. Hlavním důvodem je nejistota způsobená současným globálním konfliktem a údajně nízkou poptávkou.

iPhone SE 3 tolik netáhne

Podle zprávy, Apple informoval dodavatele, aby omezili výrobu iPhonu SE pro toto čtvrtletí o 2 až 3 miliony kusů. K rozhodnutí uvedl, že je způsobeno slabší poptávkou po telefonu, než jaká se čekala.

Na rozdíl od snížení výroby iPhonu SE, které bylo částečně způsobeno nízkou poptávkou, Apple snižuje také výrobu řady iPhone 13. Zdroje obeznámené se záležitostí sdělily Nikkei Asia, že toto snížení je způsobeno sezónní změnou poptávky. Podle zprávy dále Apple snižuje i výrobu sluchátek AirPods, ale neupřesňuje, o který model nebo modely se jedná.

Spolehlivý analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo dnes shodně s touto zprávou na Twitteru uvedl, že snižuje odhady dodávek nového iPhonu SE z 25 až 30 milionů na přibližně 15 až 20 milionů kusů pro rok 2022. Kuo uvedl, že nižší dodávky jsou důsledkem nízké poptávky.

Americká firma Apple začátkem tohoto měsíce uvedla na trh nový iPhone SE se stejným 4,7palcovým displejem jako předchozí model, ale s přidanou technologií 5G. Nový iPhone SE je jediným iPhonem v řadě, který je stále vybaven fyzickým tlačítkem Home Button a Touch ID, ale nyní využívá rychlejší a energeticky úspornější čip A15 Bionic. Cena iPhonu SE začíná na ceně 12 490 Kč s 64GB úložištěm.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone