MacPodpora magazín

5 důvodů, proč koupit iPhone SE 2022

iPhone SE 2022iPhone

iPhone SE 2022 je už třetí generací populárního levného Apple telefonu. Postrádá funkce dražších modelů, ale vzhledem k ceně může být výhodný. Vyplatí se?

Applu trvalo 4 roky od vydání původního iPhonu SE, než vyrobil jeho pokračování. Tentokrát jsme nemuseli čekat zdaleka tak dlouho. Pouhé dva roky od debutu iPhonu SE 2 je tu iPhone SE 2022.

iPhone SE 2022 s významnými změnami

Nejnovější levný iPhone nepřináší lavinu změn, ale ty, které tam jsou, jsou velmi významné. Apple vybavuje iPhone SE 2022 novým procesorem, který nyní nabízí kompatibilitu s 5G a umožňuje vylepšené fotografické funkce. Zároveň se ale u nejnovějšího iPhonu SE objevují některé záhadné absence.

Měli byste si tedy nový telefon pořídit nebo není vhodnou volbou právě pro vás? Mnoho atraktivních funkcí jistě přiláká uživatele a my vám nabízíme 5 největších lákadel iPhonu SE 2022.

A15 Bionic přináší výkon iPhonu 13

Apple se u nového modelu drží svého patentu s předchozími verzemi iPhonu SE. To znamená, že vybavil iPhone čipovou sadu, která se objevila ve vlajkové lodi iPhonu z loňského podzimu.

Apple A15 Bionic

V případě iPhonu SE (2022) Apple zvolil čipovou sadu A15 Bionic, která debutovala v řadě iPhone 13. To je skvělá zpráva, pokud si zakládáte na výkonu. A15 Bionic je nejvýkonnější mobilní čip, jaký jsme kdy viděli pohánět chytrý telefon, a nyní ho můžete získat v zařízení, které stojí méně než 13 000 Kč.

Jinak řečeno, nyní si můžete koupit nejlevnější iPhone a mít telefon, který zvládne úkoly rychleji než Galaxy S22 Ultra od Samsungu za 32 000 Kč. Alespoň tedy na základě srovnávacích testů A15 Bionic, které se objevily po uvedení iPhonů 13. A pokud tomu tak je, iPhone SE 2022 rozmetá levné telefony s Androidem ve své cenové kategorii.

Lepší kvalita fotoaparátu

Čip A15 Bionic dokáže iPhonu SE poskytnout víc než jen podporu při spouštění náročných her nebo přepínání mezi aplikacemi. Pohání také fotografie. A to je dobrá zpráva, protože Apple zůstal u jediného 12Mpx fotoaparátu na zadní straně iPhonu SE.

iPhone SE fotoaparát

Nebudete mít takové fotografie, jaké dokáže vytvořit iPhone 13 Pro Max a jeho soustava tří objektivů – na iPhonu SE (2022) například není k dispozici filmový režim pro posun ostrosti ve videích. Nový iPhone SE by měl být schopen obstát v konkurenci nejlepších telefonů s fotoaparátem do 15 000 Kč. Díky procesoru A15 Bionic může iPhone SE podporovat funkce, jako je Deep Fusion, která využívá vícenásobnou expozici k získání více světla a barev, a také Smart HDR 4, která zajistí, že obličej bude mít správnou expozici při horším osvětlení.

Uvidíme, zda iPhone SE (2022) dokáže sesadit Pixel 5a z pozice nejlepšího levného telefonu s fotoaparátem, ale Apple si je fotografickými schopnostmi svého nového telefonu rozhodně jistý.

Delší výdrž baterie

Když už mluvíme o slibech, které Apple během představení iPhonu SE (2022) učinil, neuniklo naší pozornosti, že společnost u svého nového telefonu vyzdvihla lepší výdrž baterie. To je dobře, protože výdrž baterie byla jedním z mála zklamání u předchozího iPhonu SE.

Apple má v tomto ohledu zkušenosti, protože po neuspokojivých výsledcích u tří ze čtyř modelů iPhone 12 zvýšila u iPhonu 13 výdrž baterie. Tentokrát Apple tvrdí, že spoléhá na aktualizace vnitřního designu i na funkce správy napájení A15 Bionic, které iPhonu SE 2022 pomohou vydržet celý den na jedno nabití.

5G připojení

Před příchodem nového iPhonu SE, pokud jste chtěli 5G telefon od Applu, museli jste zaplatit minimálně 17 000 Kč – a za to jste dostali jen rok starý iPhone 12 mini. Za iPhone připravený na 5G, který se zároveň pyšnil modernějšími specifikacemi, jste museli vysolit 20 000 Kč za iPhone 13 mini.

iPhone SE 2022 snižuje vstupní cenu 5G iPhonu na 12 490 Kč. To je významné vzhledem k tomu, že nejlepší 5G telefony už nemusí stát tolik. Čísla prodejů iPhonů od představení iPhonu 12 naznačují, že zákazníci Applu jsou připraveni na 5G telefony a SE znamená, že zákazníci, kteří mají nízký rozpočet, nemusí být vynecháni.

iPhone SE je stále levnější než Pixel 5a

Ano, byli bychom rádi, kdyby Apple ještě zlevnil. Vzhledem k novému procesoru a 5G modemu ale není už moc jak zlevňovat a musíme vzít za fakt, že Apple nastavil cenovku tak, jak ji nastavil.

Google Pixel 5a

Ještě důležitější je, že cena 429 dolarů znamená, že iPhone SE 2022 podbízí cenu Pixelu 5a od Googlu za 449 dolarů. To je v současnosti nejlepší levný 5G telefon. Levný Pixel má i další přednosti, v neposlední řadě je to soustava dvou fotoaparátů na zadní straně telefonu. Díky lepšímu procesoru iPhonu SE by však měl být souboj s Pixelem 5a docela zajímavý. A i když se u nás oficiálně Google telefony neprodávají, je to jasný signál, že ani Apple nebude hnát cenu do nesmyslných výšin.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone