MacPodpora magazín

iPhone SE 2020 je hit, prodává se navzdory krizi

iPhone SE 2020iPhone

iPhone SE 2020 byl uveden v polovině dubna letošního roku a táhne současné prodeje Apple telefonů. Díky němu není celosvětový propad odvětví tak velký.

Prodej iPhonů v USA klesl ve druhém čtvrtletí 2020 o 23 % ve srovnání se druhým čtvrtletím roku 2019. Podle nových odhadů společnosti Counterpoint Research. Ačkoli prodeje klesaly, iPhone SE byl vnímán jako úspěch, který se prodává nad očekávání dobře.

iPhone SE 2020 boduje

Celkový prodej chytrých telefonů v USA se ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně snížil o 25 %, ale Apple a Samsung dokázaly udržet prodeje o něco lepší než ostatní značky díky online nabídkám. V případě Applu byl největším tahákem iPhone SE.

Apple prodeje

iPhone SE‌ s cenou od 399 dolarů se dobře prodává skrz všechny prodejní kanály. Více než 30 % kupujících přecházelo z ‌iPhonu‌ 6s nebo starších a více než 26 % uživatelů ‌nového iPhonu SE‌ přešlo ze zařízení Android.

Prodejní objemy Applu rostly v průběhu čtvrtletí‌. Od spuštění ‌iPhonu SE do prodeje‌ se znovu otevírají kamenné prodejny. Výhodou takového zařízení je také jasné zaměření na určitou skupinu uživatelů. Je nepravděpodobné, že by nové iPhony 12 odradily potenciální zájemce o iPhone SE.

Podle Counterpoint Research došlo v polovině března do poloviny dubna k nejslabším prodejům na celém trhu se smartphony, ale vše se začalo otáčet v druhé polovině dubna poté, co maloobchodní prodejny začaly znovu otevírat. Prodej telefonů za květen až do konce června rostl týden od týdne a prodeje v červnu 2020 byly nakonec silnější než prodeje v červnu 2019.

Zdroj: Macrumors


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone