MacPodpora magazín

iPhone levně už se dá pořídit i jako nový. Jaký je výběr?

iPhone

iPhone levně nepořídíte! To si myslí většina uživatelů, ale není tomu tak. Apple telefony jsou dražší, ale vydrží déle, fungují lépe a nakonec ušetříte.

Telefony Apple iPhone se řadí mezi nejdražší na trhu a určitě, když se budete rozhodovat mezi koupí takového zařízení, budete hodně hledět i na cenu. Když jednou iPhone zkusíte, pravděpodobně nebudete chtít nic jiného a vybírat už budete jen z Apple telefonů. Pokud vám ale nevyhovuje Android nebo hloupý telefon, zřejmě budete delší dobu váhat, zda se ten iPhone vůbec vyplatí.

iPhone levně koupíte

Když se podíváte na nejdražší iPhony, tak zřejmě nebudete potěšení. iPhone 11 Pro začíná na bez mála 30 000 Kč, větší iPhone 11 Pro Max stojí o pár tisíc více. A pokud byste chtěli pořídit nejvyšší variantu s 512GB úložištěm, dostanete se hravě nad 40 000 Kč. To jsou sumy, které mnozí z nás nehodlají utrácet za telefon, který po pár letech stejně vymění za novější typ.

iPhone levně

Jakmile ale spatříte iPhone 11, nebo starší modely, možná se podivíte nad velkým cenovým rozdílem. Prvně jmenovaný začíná na zhruba 21 000 Kč a rok starý iPhone XR už stojí 18 000 Kč. Stále výborný iPhone 8 pak seženete za 13 500 Kč. A to už je cena, která rozhodně neurazí a spousta uživatelů je ochotna takovou sumu za telefon zaplatit.

iPhone bazar jako další řešení

Dalším častým řešením pořízení telefonu, je vyzkoušet iPhone bazar. Tam naleznete samozřejmě ještě o hodně levnější Apple telefony, ale je důležité vědět, jak zjistit, zda je iPhone v dobré kondici a jestli má smysl si jej od někoho kupovat. Předně se podívejte, zda je konstrukce telefonu stále pevná, nikde nic se neprohýbá, neodlupuje nebo není rozbité. Pak telefon zapněte a přesvědčte se, že je kompletně smazaný a odhlášený z iCloudu.

Kondice baterie iOS 13

Nemálo důležitým parametrem je ale kondice baterie. Ta totiž zastarává u iPhonu nejrychleji a už po roce může vykazovat o mnoho nižší výdrž než na začátku. Proto se v telefonu podívejte do Nastavení – Baterie – Kondice baterie. Pokud bude maximální kapacita pod 80 % nebo bude na obrazovce uvedené upozornění o zhoršené kondici baterie, je lepší telefon nekupovat.

apple leasing

zarukaiphone