MacPodpora magazín

iPhone každý rok si dopřejete i bez astronomických nákladů

iPhone každý rokČlánkyiPhone

iPhone každý rok si můžete kupovat, ale vzhledem k ceně zařízení vás to nevyjde moc levně. Jak ušetřit a užívat si nového zařízení?

Telefony iPhone od Applu se řadí mezi nejdražší na trhu a určitě, když se budete rozhodovat mezi koupí takového zařízení, budete hodně hledět i na cenu. Když jednou Apple telefon zkusíte, pravděpodobně nebudete chtít nic jiného a vybírat už budete jen z těchto mobilů. Pokud vám ale nevyhovuje Android nebo hloupý telefon, zřejmě budete delší dobu váhat, zda se ten iPhone vůbec vyplatí.

iPhone každý rok

Když se podíváte na nejdražší iPhony, tak zřejmě nebudete potěšení. iPhone 12 Pro začíná na bez mála 30 000 Kč, větší iPhone 12 Pro Max stojí o 4 tisíce víc. A pokud byste chtěli pořídit nejvyšší variantu s 512GB úložištěm, dostanete se hravě nad 40 000 Kč. To jsou sumy, které mnozí z nás nehodlají utrácet za telefon, který po pár letech stejně vymění za novější typ.

Jakmile ale spatříte iPhone 12 mini, nebo starší modely, možná se podivíte nad velkým cenovým rozdílem. Prvně jmenovaný začíná na zhruba 22 000 Kč a rok starý iPhone 11 už stojí 18 500 Kč. Stále výborný iPhone SE pak seženete za 13 000 Kč. A to už je cena, která rozhodně neurazí a spousta uživatelů je ochotna takovou sumu za telefon zaplatit.

iPhone bazar jako alternativa

Dalším častým řešením pořízení telefonu, je vyzkoušet iPhone bazar. Tam naleznete samozřejmě ještě o hodně levnější Apple telefony, ale je důležité vědět, jak zjistit, zda je iPhone v dobré kondici a jestli má smysl si jej od někoho kupovat. Předně se podívejte, zda je konstrukce telefonu stále pevná, nikde nic se neprohýbá, neodlupuje nebo není rozbité. Pak telefon zapněte a přesvědčte se, že je kompletně smazaný a odhlášený z iCloudu.

Nemálo důležitým parametrem je ale kondice baterie. Ta totiž zastarává u iPhonu nejrychleji a už po roce může vykazovat o mnoho nižší výdrž než na začátku. Proto se v telefonu podívejte do Nastavení – Baterie – Kondice baterie. Pokud bude maximální kapacita pod 80 % nebo bude na obrazovce uvedené upozornění o zhoršené kondici baterie, je lepší telefon nekupovat.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone