MacPodpora magazín

iPhone cena různě kolísá. Kdy Apple telefon koupit a ušetřit?

iPhone cenaČlánkyiPhone

iPhone cena je stále se měnící hodnota, ale na rozdíl od jiných výrobců, Apple telefony si svojí hodnotu drží déle. Jak můžete ušetřit?

Ještě poměrně nedávno Apple vydával každý rok pouze jeden nový telefon. Pokud jste chtěli uspořit nějaké peníze a mít doma nový iPhone, šlo to složitě. Spíše se tak vyplatilo počkat a za rok, dva, koupit takový iPhone v bazaru nebo v obchodě, kde se ještě prodával, ale už dávno byl uveden jeho nástupce. Naštěstí je taková doba pryč a všichni, kteří nehodlají za telefon utrácet desítky tisíc musí těšit, že americká společnost dává uživatelům větší výběr.

V současné době je na trhu iPhone 12 v 4 různých verzích a navíc Apple stále prodává iPhone SE, iPhone 11 a iPhone Xr. Pokud ale pokukujete po tom nejnovějším a zároveň chcete ušetřit, tak na iPhone 11 a iPhone Xr zapomeňte.

iPhone cena je závislá na stáří produktu

V současnosti je nejlevnějším iPhonem, který Apple prodává, verze SE. Druhá generace populární varianty stojí v základním provedení necelých 13 000 Kč. Za svoje peníze dostanete telefon s velmi výkonným procesorem, odemykáním pomocí otisků prstů a s 64GB úložištěm. Největším otazníkem může před koupí být jeho design. iPhone vychází ještě z iPhonu 7, takže už leccos pamatuje a každému nemusí tento „retro“ vzhled sedět.

iPhone 12 fialový

Jestli ale hodláte používat iPhone s tím nejmodernějším designem, jako nejdostupnější varianta se jeví iPhone 12 mini. Je to zcela nový model, který využívá 5,4palcový displej a už má ověřování pomocí Face ID. Dokonce v něm je usazen i nejmodernější procesor Apple A14 a zvládne výkonem pobýt všechnu ostatní konkurenci. Malý formát se může mnohým zalíbit.

Z druhé ruky levněji

Další možností je samozřejmě pořídit iPhone použitý. Apple obchod vám takovou možnost nenabídne, ale spousta jiných bazarů poskytne velký výběr Apple telefonů. Abyste nenaletěli, doporučujeme telefon vždy vyzkoušet a zkontrolovat, zda je odhlášen z iCloud účtu. Jak připravit iPhone na prodej se dozvíte v našem článku.

Pokud se budete s někým domlouvat na předání zařízení, tak upozorněte prodávajícího, že telefon chcete zkusit. V klidu ho zapněte, vložte do něj svojí SIM kartu a zkuste se přihlásit pod svým Apple ID účtem. Pokud se přihlásíte, zkontrolujte ještě v nastavení, že je vše vedeno právě na vás.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone