MacPodpora magazín

iPhone 5G se zřejmě nebude kvůli pandemii COVID-19 prodávat tak dobře

iPhone 5GČlánky

iPhone 5G asi nebude takovým hitem jako předchozí generace. Kvůli boji s pandemií COVID-19 zřejmě oslabí poptávka a okamžitých objednávek nebude tolik.

Vzhledem k tomu, že svět bojuje s pandemií COVID-19, dodavatelé Applu údajně očekávají výrazný pokles okamžitých objednávek kvůli oslabené poptávce. Podle zprávy agentury Reuters očekává hlavní dodavatel společnosti Apple meziroční pokles objednávek v aktuálním čtvrtletí března o 18 %.

iPhone 5G mohl být bestsellerem, jenže…

Předpokládá se slabá poptávka na řadě trhů, protože světová ekonomika se vzpírá pod tlakem probíhající pandemie, jejíž účinky by mohly přetrvávat po celý rok. Podniky zpočátku projevovaly obavy ze ztráty pracovníků, ale spotřebitelská poptávka se stala stále naléhavějším problémem, přestože se situace v Číně normalizuje. Nejmenovaná osoba obeznámená s touto záležitostí řekla:

Nikdo už nemluví o nedostatku pracovních sil nebo materiálech (v Číně). Nyní se každý dívá na to, zda by poptávka z USA a Evropy mohla udržet krok s tou obvyklou.

Další dodavatel, který poskytuje technologickému gigantovi displeje pro iPhone, očekává o 17 % nižší objem objednávek. Nejmenovaná společnost původně plánovala v roce 2020 přemístit 70 milionů displejů pro iPhone, ale od té doby tento odhad snížila na 58 milionů kusů.

Při pohledu do budoucna zpráva tvrdí, že Apple odložil uvedení příští generace iPhone 12″s 5G funkcemi, přestože se stále předpokládá podzimní představení. Apple prý uvažuje o odložení svého typického spouštěcího cyklu o měsíce, aby se vyhnul vlažnému příjmu. V rozhodnutí by také mohla hrát roli přestávky z hlediska vývoje vyplývající z cestovních omezení způsobených pandemií.

Zdroj: Appleinsider


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone