MacPodpora magazín

Funkce iPhone 3D Touch vám ušetří čas i zjednoduší ovládání. Jak ji naplno využít?

iPhone 3D TouchiPhone

Funkce iPhone 3D Touch je poměrně unikátní. Ne všichni uživatelé o ni ví, ne všichni ji používají. Jak ji plně ochočit?

Tato technologie je zde s námi již od představení iPhonu 6s, kdy byla jeho hlavní přidanou hodnotou. I když se poslední dobou rozšiřují zvěsti, že ji Apple definitivně zařízne, všechny modely telefonu iPhone vyjma toho s označením XR ji stále obsahují. A to samozřejmě i nejvyšší modely značky, jakými jsou iPhone Xs a Xs Max.

Jak funguje Apple TV? Stačí ji zapojit a užívat si zábavu

Ale právě kvůli ceně technologie již není v iPhonu XR, který společnost cílí jako ten cenově dostupnější. Jak moc to vadí? O co všechno jeho uživatelé přicházejí a k čemu všemu se dá funkce iPhone 3D Touch využít?

 

Změna nastavení citlivosti iPhone 3D Touch

Předně je důležité zmínit, že pokud vám citlivost funkce nevyhovuje (musíte do displeje tlačit málo, nebo naopak až příliš) lze si ji nastavit. Přejděte do Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > 3D Touch a pomocí jezdce nastavte požadovanou úroveň. Na stejné obrazovce můžete 3D Touch vypnout a zapnout.

iPhone 3D Touch

Funkce iPhone 3D Touch a její možnosti

Základní funkcí jistě je, že pokud silně stlačíte ikonu na ploše vašeho iPhonu, zobrazí se vám její rychlé akce. Jednoduše a rychle si tak určíte budík, zadáte schůzku do kalendáře nebo vytočíte oblíbený kontakt.

iPhone 3D Touch

V komunikačních aplikacích, jako jsou Mail či Zprávy, můžete rovnou nahlédnout na odkaz, který vám někdo poslal. Nemusíte jej přitom vůbec otevírat, jen shlédnout jeho náhled. Povyjetím prstu nahoru pak zobrazíte následné možnosti. Toto platí, i pokud vám přijde nějaké video.

Live Photos rozhýbete jednoduchým silným zatlačením na displej. Místo jediné statické fotografie si tak prohlédnete třísekundový záznam. U fotek ještě jedna věc – v galerii si takto můžete zobrazit náhled snímku.

Když na konverzaci v aplikaci Zprávy silně zatlačíte prstem a povyjedete nahoru, můžete na ni rovnou odpovídat. Lze tak okamžitě odpovědět předem předdefinovanými variantami, či těmi, které jste si sami vytvořili.

iPhone 3D Touch

Funkce iPhone 3D Touch umí i kopírovat obsah ze stránek Safari, obvykle obrázek. Po zatlačení na něho stačí vyjet nahoru a zvolit některou z voleb.

iPhone 3D Touch

Pokud vám dělá problém trefit se při editaci napsaného textu mezi písmena, kde jste udělali chybu, silně na klávesnici zatlačte. Z ní se pak stane trackpad a sunutím prstu po něm sunete i kurzorem.

iPhone 3D Touch

Samozřejmě zřejmé využití najde toto gesto i v notifikačním a ovládacím centru. V něm si konkrétně můžete detailně nastavit intenzitu svítilny, vybrat režim fotoaparátu atd.

iPhone 3D Touch

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone