MacPodpora magazín

iPhone 2022 dostane periskop, který umožní až 10násobný zoom

iPhone 2022iPhone

iPhone 2022 přijde až za 2 roky, ale už teď se spekuluje o tom, co nového dostane. Nový objektiv se skloňuje nejčastěji. Co má umět?

Apple může použít komponenty vyrobené společností Samsung pro složený objektiv. Nemusí být k dispozici na všech nových modelech v roce 2022, ale minimálně u nejvyššího provedení se máme dočkat. Objektiv dovolí využívat výrazně větší optický zoom než doposud.

iPhone 2022 ve spolupráci s LG a Samsungem

Zpráva tvrdí, že dceřiná společnost Samsungu Electro-Mechanics dodá firmě LG některé komponenty. Má se jednat hlavně o skupiny čoček, které se využijí k vytvoření složeného objektivu. Celý systém pak bude dodán Applu. Tento krok by údajně zabránil Applu poškodit její vztah s LG a řešil by problémy související s patenty.

Možnost složeného nebo-li periskopového objektivu na iPhonech 2022 byla poprvé zmíněna analytikem Ming-Chi Kuo v březnu. Od té doby se objevují další spekulace. Tato technologie by umožnila výrazně větší optické přiblížení na iPhonech. Výrazně by předčila současné možnosti, které je maximálně 2,5násobné přiblížení u iPhonu 12 Pro Max a 2násobné přiblížení u iPhonu 12 Pro. Konkurenční Huawei P40 Pro+ už vybaven periskopovým objektivem je a právě 10násobný zoom využívá.

Huawei P30 Pro Periskop
Pohled na periskopový fotoaparát uvnitř telefonu Huawei P30 Pro (dokáže 5x přiblížit)

Optické přiblížení vs. digitální zoom

Díky složené optice v objektivu je světlo absorbované obrazovým snímačem ohnuté a může proudit uvnitř zařízení na větší vzdálenost. To umožňuje větší optický zoom a lepší kvalitu obrazu při zachování kompaktního designu objektivu vhodného pro chytré telefony.

Oproti digitálnímu zoomu je ten optický neporovnatelně užitečnější. Zatímco digitálního přiblížení je docíleno softwarově a z fotografie se pouze udělá výřez, optické spoléhá na čočky. Ty mohou zachovat kvalitu obrazu a přiblíží objekt přirozenou cestou. Výsledné fotografie jsou tak ostré a vzdálené předměty můžete snímat v původním rozlišení fotografie bez úbytku kvality.

Zdroj: Macrumors


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone