MacPodpora magazín

iPhone 13 Pro bude mít 120Hz displej s LTPO technologií od Samsungu

iPhone 13 ProČlánkyiPhone

iPhone 13 Pro má v letošním roce přinést vylepšený displej, který bude stále spoléhat na OLED panel, ale bude vylepšen LTPO technologií a 120Hz obnovovací frekvencí.

Společnost Samsung bude podle webu TheElec výhradním dodavatelem LTPO OLED displejů pro modely Pro v řadě iPhone 13. Nové telefony má Apple uvést později v tomto roce, pravděpodobně v září nebo v říjnu.

iPhone 13 Pro s vylepšeným OLED panelem

Často diskutované přijetí technologie displeje LTPO by umožňovalo implementovat obnovovací frekvenci 120 Hz. Ta bude pak lépe zobrazovat rychlejší pohyby v systému nebo při hraní her. Také by mohla umožnit úspornější chod tím, že naopak frekvenci sníží.

Předchozí zpráva se zaměřovala na LG i Samsung a vypadalo to, že obě společnosti se o dodávky displejů podělí. Podle nejnovějších informací se však LG letos zaměří hlavně na zvýšení výrobní kapacity, aby společnost mohla příští rok uspokojit vyšší poptávku. Displeje OLED s LTPO totiž v roce 2022 budou využívat všechny nové iPhony. Tento rok se má jednat pouze o ty s přídomkem Pro.

Další zprávy naznačují, že tato technologie bude v roce 2021 dostupná alespoň pro dva modely Phonu. Analytik Ross Young očekává, že právě integrace rychlejších displejů bude u iPhonů 13 Pro nejdůležitější aktualizací v tomto roce. Apple by měl technologii nazvat ProMotion, stejně jako tak učinil v případě iPadů Pro, které už ji využívají.

Přichází s ročním zpožděním

Několik spekulací před uvedením řady ‌iPhone 12‌ naznačovalo, že špičkové modely iPhone 12 Pro budou 120Hz displeje ProMotion obsahovat. Těsně před uvedením aktuálních iPhonů ale už bylo v podstatě jisté, že se novinky nedočkáme. Říká se, že roční odklad uvedení způsobily problémy s výdrží baterie.

Používání technologie LTPO by Applu umožňovalo efektivněji nakládat s energetickou náročností obrazovky. OLED displej dokáže zapnout nebo vypnout každý jednotlivý pixel na displeji a proměnlivá obnovovací frekvence by dokázala ještě více energie uspořit. Také by mohla zajistit stálé zapnutí určitých pixelů, které by ukazovaly na displeji například čas nebo jiné stavové informace. Podobně fungují Apple Watch Series 5 a 6, které mohou mít stále zapnutý displej. I tak se výdrž zařízení pohybuje kolem 18 hodin na jedno nabití. To je zhruba stejná hodnota jako u předchozích modelů.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone