MacPodpora magazín

iPadOS 14 a seznam funkcí, které bychom chtěli

Články

iPadOS 14 je stále ještě na začátku, protože samostatný operační systém pro iPad přišel teprve před rokem. Jaké funkce by mohl Apple zanedlouho představit?

Historie iPadOS nesahá příliš daleko. Apple iPad se o něco zlepšil díky iPadOS 13.4, které přidalo plnou podporu trackpadů. Nyní se pozornost přesunula na iPadOS 14, který by měl být oznámen příští měsíc během virtuální konference Applu WWDC. Jaké nové funkce můžeme v iPadOS 14 očekávat?

iPadOS 14 s několika vylepšeními

  • Klávesové zkratky pro celý systém

Díky externí klávesnici lze tablet využívat na mnoho úkolů a často tak slouží k vytváření obsahu. Když ale potřebujete obsah z něčeho čerpat a různě se přesunovat v systému, hodilo by se více klávesových zkratek. Neustále se přesunout prsty mezi klávesami a dotyky po displeji není totiž moc pohodlné. Systém iPadOS 14 by dokonce mohl přidat podporu pro přiřazování vlastních systémových klávesových příkazů jednotlivým klávesám.

  • Snadnější přístup k ovládacímu centru a oznámením

Současný způsob přístupu k ovládacímu centru a oznámením na iPadu byl vytvořen ještě v době, kdy se jednalo o výhradně dotykové zařízení. V současnosti není příliš intuitivním nebo praktickým způsobem, když využíváte klávesnici a myš nebo trackpad. Vývojář Matt Birchler ukazuje, jak by v nové verzi mohlo vše vypadat:

iPadOS 14

  • Multitasking

Multitasking na iPadu je oblast, ve které je iPad velmi silný. Ať už při zobrazení všech spuštěných aplikací nebo při možnostech rozložení oken na obrazovce. Dokonce lze přetahovat soubory mezi aplikacemi. I tak by ale jistě Apple mohl najít způsob, jak funkci vylepšit a udělat ji rychlejší a schopnější pro více uživatelů.

  • Widgety na domovské obrazovce

Hojně se diskutuje o tom, že iOS 14 může přidat podporu pro widgety na domovské obrazovce. V současné době má iPad widgety na domovské obrazovce v podobě sloupce v levé části, kde se zobrazují vedle aplikací. Nevýhodou ale je, že jsou vidět pouze na první stránce s aplikacemi a nejde s nimi hnout. Možností je místo ikony aplikace vložit widget, uvést rozšířené widgety nebo podržením prstu na widgetu rovnou přejít do aplikace. Například u poznámek, kdybyste nemuseli aplikaci otevírat, ale jen na ní podrželi prst a už byste mohli psát.

Jak bude Apple postupovat v případě iPadOS 14 se dozvíme už na WWDC 2020, která startuje 22. června.

Zdroj: 9to5mac


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone