MacPodpora magazín

iPad Air M1 v prvních dojmech dorovnává aktuální iPad Pro

iPad Air M1Články

Apple minulý týden představil aktualizovaný iPad Air s čipem M1 a nyní je nový tablet k dispozici ke koupi. Už se tak objevují první testy, jak si vede v porovnání s iPadem Pro. Ten je rovněž vybaven čipem M1. Můžete si tak udělat představu, který z iPadů je pro vás ten pravý.

Po designové stránce vypadá iPad Air 5. generace stejně jako iPad Air 4. generace, s výjimkou barev. Nový model si můžete pořídit ve fialové a novém odstínu modré, dále v růžové, hvězdné a vesmírně šedé.

iPad Air M1 využívá známé funkce

Žádné další vizuální aktualizace se nekonají a iPad Air má stejný celoplošný design s 10,9palcovou obrazovkou a postranním tlačítkem s Touch ID. Na rozdíl od iPadu Pro nemá podporu 120Hz ProMotion, což je nyní jeden z hlavních rozdílů mezi řadami iPadů Pro a Air. Pokud jste na ProMotion zvyklí, může vás absence v iPadu Air zarazit. Pokud jste ale ProMotion nikdy neměli, rozdíl nepoznáte.

iPad Air Touch ID

Ačkoli Apple nezměnil vzhled iPadu Air, došlo k interním změnám. Především, používá stejný čip M1 jako iPad Pro. Z hlediska výkonu jsou tedy iPady identické. Žádné rychlostní rozdíly mezi oběma řadami nepoznáte, dokud iPad Pro nedostane aktualizaci s rychlejším čipem, což by se mělo stát ještě letos.

5G připojení a Center Stage

Apple přidal novou 12megapixelovou přední ultraširokoúhlou kameru, aby iPad Air srovnal s iPadem Pro. Také podporuje funkci Center Stage, která vás udržuje v záběru, když se pohybujete po místnosti. iPad Air byl vylepšen o 5G připojení, ale je to varianta sub-6GHz 5G a nefunguje s nejrychlejšími sítěmi mmWave 5G (ty stejně u nás zatím žádný operátor neprovozuje).

iPad Air 5

Pokud máte iPad Air předchozí generace nebo poslední dva modely iPadu Pro, nevyplatí se vám přecházet na nový iPad Air 5. generace. Pokud ale přicházíte z něčeho jiného, vyplatí se zvolit iPad Air místo iPadu Pro, protože má téměř stejnou sadu funkcí a je o 6 500 Kč levnější. Přijdete jen o rychlejší 5G připojení mmWave, které u nás stejně zatím nevyužijete displej, ProMotion a Face ID. Pokud jsou pro vás tyto funkce důležité, měli byste před upgradem vyčkat na novou generaci iPadu Pro.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone