MacPodpora magazín

iOS 14 s novými widgety se ukazuje na povedeném konceptu

iOS 14 widgetyČlánky

iOS 14 s widgety a trochu jinak. Designér Parker Ortolani ukazuje nový operační systém ve svém zdařilém konceptu.Rozšiřuje možnosti zobrazení na ploše.

Koncept Ortolaniho ukazuje SpringKit, který poslouží vývojářům pro jednodušší vytváření widgetů na domovské obrazovce. A právě od iOS 14 by rád podobnou funkci viděl. Počítá s tím, že uživatel by pak (dle aplikace) mohl zvolit 3 různé druhy zobrazení.

  • Klasická ikona na ploše
  • Nová živá ikona, která zobrazí aktuální data
  • Widget v plné velikosti

Například nativní aplikace Počasí může zobrazovat živou ikonu, která je o něco větší než normální ikona aplikace zobrazující venkovní teplotu a povětrnostní podmínky. Aplikace Aktivita může také nabídnout widget v plné velikosti zobrazující vaše kroužky pro daný den.

iOS 14 s větším důrazem na widgety

Celý SpringKit by navíc umožnil vývojářům třetích stran využít widgety domovské obrazovky. Například aplikace jako Overcast by mohla na domovskou obrazovku přidat widget nabídky přehrávání, což usnadní vyhledávání a přehrávání nejnovějších podcastů ve vaší knihovně.

Tyto widgety v iOS 14 by se velmi lišily od současných připnutých widgetů v iPadOS 13. Důležité je, že s widgety v iOS 14 by šlo volně pohybovat po domovské obrazovce, podobně jako s ikonami aplikací.

Podle posledních informací Apple skutečně pracuje na rozšíření možností widgetů a zřejmě dostanou další využití. Neskončí tak jen u připnutí, jak je tomu v iPadOS 13. Není ale stále jisté, že už iOS 14 se dočká podobného rozšíření. Více prozradí vývojářská konference WWDC 2020, která se má konat už v červnu a to v online formě.

Zdroj: 9to5mac.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone