MacPodpora magazín

iCloud klíčenka už půjde používat i na počítačích s prohlížečem Chrome

iCloud klíčenkaČlánky

iCloud klíčenka je nyní k dispozici také jako rozšíření pro prohlížeč Google Chrome. Hesla tak můžete mít k dispozici i na počítačích s Windows.

Společnost Apple vydala rozšíření prohlížeče Chrome s názvem „iCloud Passwords“. Rozšíření lze stáhnout na Google Chrome Web Store a jednoduše nainstalovat. Stačí odkaz navštívit přímo z Chrome prohlížeče. Po instalaci tak budete moct využívat svojí iCloud klíčenka a v ní uložená hesla i na počítačích s Windows.

iCloud klíčenka v Chromu

Miniaplikace fungující v prostředí prohlížeče dokáže přistupovat ke všem uloženým heslům, které jste si uložili prostřednictvím iPhonu, iPadu nebo Macu. Také ale umí vytvářet nová hesla a ta se do klíčenky automaticky uloží. Práce je tak s rozšířením stejně pohodlná jako byste využívali Safari. Chrome umí heslo také vygenerovat, takže se lze spolehnout na dostatečně složité kombinace.

Apple novou funkci formálně neoznámil, ale zprávy o rozšíření iCloud Passwords již byly zmíněny v poznámkách k vydání nového iCloudu pro Windows 10 (verze 12), který dorazil na konci ledna. Po aktualizaci se v aplikaci objevila část „Hesla“ označená logem Klíčenky na iCloudu. To nasměrovalo uživatele ke stažení nového rozšíření, ale to zatím nebylo aktivní.

Rozšíření jako cesta

To se v neděli změnilo. Nový doplněk pro Chrome byl v neděli večer zveřejněn v internetovém obchodě Chrome. Nyní, když uživatelé systému Windows vstoupí do nové sekce Hesla, bude dialogové okno s výzvou ke stažení fungovat správně.

Po instalaci budou uživatelé prohlížeče Chrome v systému Windows moci přistupovat ke všem heslům, která uložili nebo jim umožnila funkce iCloud Keychain pro ně bezpečně generovat v Safari pro macOS nebo iOS. Zatímco uživatelé systému Windows vytvářejí nová hesla, budou také synchronizována s jejich Klíčenkou na iCloudu, aby je bylo možné v případě potřeby později stáhnout na zařízení Mac, iPhone a iPad.

Toto je první rozšíření pro Chrome, které podporuje iCloud Keychain ve Windows. Apple už dříve nabízel pouze nástroj iCloud Bookmarks pro starší počítače s Windows 7 a 8, který oslovil více než 7 milionů uživatelů a umožnil synchronizovat záložky s prohlížečem Safari.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone