MacPodpora magazín

Hlas Siri si můžete od iOS 14.5 vybírat z více variant

Hlas Siri iOS 14.5Články

Hlas Siri byl ještě donedávna k dispozici jako mužský nebo ženský. Od iOS 14.5 ale máte na výběr ze 4 různých hlasů, které mají znít přirozeněji.

Zdá se, že Apple už nebude rozlišovat, zda se jedná o ženský nebo mužský hlas. V iOS 14.5 představil dva nové hlasy Siri, které jsou k dispozici v angličtině, a také přidal další možnost do nastavení. Ta umožňuje novým uživatelům zvolit si preferovaný hlas Siri místo výchozího ženského hlasu ve Spojených státech

Hlas Siri už bez určení pohlaví

Nové hlasy, o kterých Apple říká, že zvyšují rozmanitost zvuku a vzoru řeči, jsou založené na Neural Enginu. Díky dlouhému zkoumání a použití umělé inteligencee mají znít více přirozeně a fráze jsou plynulejší.

Hlas Siri nastavení

Pokud jste svůj iPhone nebo iPad aktualizovali na iOS 14.5 / iPadOS 14.5, můžete i po nastavení změnit hlas Siri. Následující kroky vám ukážou, jak na to.

  • V zařízení spusťte aplikaci Nastavení.
  • Jděte do položky Siri a hledání.
  • Vyberte volbu Hlas Siri.
  • Z dostupné nabídky zvolte požadovaný hlas.

Při změně hlasu se začne stahovat z Apple serverů. Po stažení se u volby objeví zaškrtnutí a hlas je vybraný a připravený k použití. Počet dostupných hlasů záleží také na zvolené variantě. U americké jsou k dispozici hned 4 různé hlasy. U ostatních v případě angličtiny jsou to hlasy dva.

Pokud máte Mac, který je aktualizován na macOS 11.3, najdete stejné možnosti v Předvolbách systému. V položce Siri budete mít k dispozici stejné položky jako na iPhonu nebo iPadu.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone