MacPodpora magazín

GlassOS pro chytré brýle může vycházet z iOS 14, podívejte se na koncept

GlassOSČlánky

GlassOS je prozatímní označení operačního systému pro chytré brýle od Applu. Tento koncept byl inspirovaný iOS 14 a vypadá velmi povedeně!

Slyšeli jsme mnoho pověstí o nové náhlavní soupravě Applu s rozšířenou realitou, označované jako Apple Glasses, která by měla být oznámena někdy v roce 2022. Zatímco společnost nám nebude poskytovat podrobnosti o svých připravovaných projektech, vývojář a designér Jordan Singer vytvořil tento nový koncept, který představuje uživatelské rozhraní Apple Glasses inspirované systémem iOS 14.

GlassOS jako první vlaštovka

Jak poznamenal Jordan, webové stránky společnosti Apple zdůrazňují, že změny v rozhraní iOS 14 způsobují, že prvky jsou kompaktní a zaměřuje se na to, aby uživatelům umožnili rychle získat informace, což se očekává u operačního systému, který bude fungovat na brýlích.

Tyto změny zahrnují widgety domovské obrazovky, nové rozhraní Siri a obrazovku bez rušivých příchozích hovorů. S ohledem na to Jordan vytvořil tento koncept, aby ukázal, jak by se tyto prvky mohly ukázat někomu, kdo nosí Apple brýle.

Předpokládejme, že brýle mají způsob prezentace uživatelského rozhraní, ať už je to projekce nebo na displeji. Předpokládejme, že iOS 14 zavádí nová paradigma uživatelského rozhraní, která pomohou zajistit bezproblémový přechod na brýle. Nyní se podívejme, jak lze téměř každý prvek aktualizace pro iOS 14 určený pro iPhone překládat přímo do uživatelského rozhraní na brýlích.

Inspirace z iPhonu i Apple Watch

Pro příchozí notifikace používá koncept bannery inspirované z WatchOS v pravém horním rohu zorného pole. Můžete vidět, že obrázky používají nové ikony macOS Big Sur a Jordan zdůvodňuje, že ikony s 3D prvky a stíny by měly být přirozenější, aby byly rozpoznány.

Nová obrazovka příchozích hovorů a navigační bannery Apple map také dokonale ladí s Apple Glasses. GlassOS by automaticky zobrazoval widgety na základě toho, co je pro uživatele nejdůležitější, stejně jako to umí na iOS 14.

Zdroj: 9to5mac.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone