MacPodpora magazín

Epic Games mají průšvih. Apple hrozí, že jim do konce srpna zruší účty

Epic Games FortniteČlánky

Epic Games je vývojářské studio, které zásadně ve své hře Fortnite porušilo pravidla Applu. Ten jí teď hrozí, že zakáže veškerý přístup ke svým nástrojům.

Společnost Apple plánuje ukončit veškerý přístup studiu Epic Games k jejím App Store účtům a nástrojům pro vývoj aplikací. To uvádí ‌Epic Games‌. Apple řekl společnosti, že ​​do 28. srpna bude veškerý přístup ukončen.

Co vše zákaz zahrnuje

Přístup společnosti Epic Games k vývojářským nástrojům nezbytným k vytvoření softwaru pro Unreal Engine, který Epic Games nabízí vývojářům třetích stran pro jejich hry byl zakázán. V reakci na to studio podalo žalobu, v němž požaduje, aby soud v severní Kalifornii zastavil společnost Apple v v jejím konání.

Přerušení přístupu Epic Games k vývojářským nástrojům pro Mac a iOS by mohlo mít významný dopad na všechny aplikace a hry, které používají Unreal Engine. Apple ve svém dopise pro Epic Games informujícím o nadcházejícím uzavření účtu uvádí, že společnost se může vyhnout tomu, aby jí byl přístup zrušen podle pokynů. Z dopisu společnosti Apple společnosti Epic:

Po další kontrole aktivity spojené s vaším členstvím v programu Apple Developer Program jsme zjistili několik porušení licenční smlouvy k programu Apple Developer. Váš účet Apple Developer Program bude proto ukončen, pokud nedojde k nápravě porušení uvedených níže do 14 dnů. […]

Pokud bude vaše členství ukončeno, nebudete již moci odesílat aplikace do „App Store“ a vaše aplikace, které jsou stále k dispozici pro distribuci, budou odebrány. Ztratíte také přístup k následujícím programům, technologiím a schopnostem.

Seznam porušení

– Veškerý software, SDK, API a vývojářské nástroje společnosti Apple
– Předběžné verze iOS, iPad OS, macOS, tvOS, watchOS
– Předběžné verze beta nástrojů, jako je Reality Composer, Create ML, Apple Configurator atd.
– Notářská služba pro aplikace macOS
– ‌App Store‌ Connect platformu a podporu (například pomoc s přechodem účtu, resetováním hesla, problémy s názvem aplikace)
– TestFlight
– Přístup na zajišťovací portál pro generování certifikátů a generování zajišťovacího profilu
– Možnost povolit služby Apple v aplikaci (tj. Apple Pay, CloudKit, PassKit, Music Kit, HomeKit, Push Notifications, Siri Shortcuts, Sign in with Apple, rozšíření kernel, FairPlay Streaming)
– Přístup ke klíčům vydaným společností Apple pro připojení ke službám, jako jsou MusicKit, DeviceCheck, APN, CloudKit, Wallet
– Přístup k podpisovým certifikátům ID vývojáře a podpisovým certifikátům rozšíření jádra
– Technická podpora pro vývojáře
– Účast v programu Universal Start Quick Start, včetně práva na použití sady Developer Transition Kit (která musí být vrácena společnosti Apple)
– Inženýrské úsilí o zlepšení hardwarového a softwarového výkonu Unreal Engine na hardwaru Mac a iOS; optimalizovat Unreal Engine na Macu pro kreativní pracovní postupy, virtuální sady a jejich systémy CI / Build; a přijetí a podpora funkcí ARKit a budoucích funkcí VR do Unreal Engine jejich týmem XR

Doufáme, že se vám podaří napravit vaše porušení licenční smlouvy k programu Apple a nadále se programu účastnit.

Společnost Epic Games žádá soud, aby Applu zabránil v „jakýchkoli nepříznivých opatřeních“, včetně omezení, pozastavení nebo ukončení přístupu k programu Apple Developer. Epic také žádá, aby soud zabránil Applu v odstranění, zrušení nebo jiném znefunkčnění aplikace Fortnite nebo v úpravě kódu hry Fortnite.

Epic Games se chovají jako blázni

Spor mezi společnostmi Apple a Epic Games odstartoval minulý týden. To se studio vypočítavě rozhodlo vzepřít se pravidlům App Store a zavést možnost přímé platby za herní měnu ve Fortnite, což obcházelo systém nákupu v aplikacích Applu.

Apple rychle reagoval odstraněním aplikace Fortnite z App Store. Tím vyzval Epic Games‌ k podání předem plánované žaloby proti Applu, která obviňuje firmu z Cupertina. Podle Epic Games se jedná o monstrum usilující o ovládnutí trhů, blokování konkurence a potlačování inovací.

Epic Games také vydalo video proti Applu založené na slavné reklamě společnosti z roku 1984, které povzbuzuje lidi, aby se zapojili do boje za zastavení roku 2020, kdy se stane rokem 1984.

V tuto chvíli zůstává Fortnite nedostupný v‌ App Store‌ a s vyloučením soudního zásahu nebo rozhodnutí dodržovat pravidla budou všechny účty vývojářů Epic Games na konci měsíce zrušeny.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone