MacPodpora magazín

Chipolo ONE Spot je lokalizátor, který můžete sledovat v aplikaci Najít

Chipolo One SpotČlánky

Chipolo ONE Spot je jedno z prvních zařízení, které můžete propojit s aplikací Najít. Fungovat má podobně jako Apple AirTag.

Společnost Chipolo oznámila, že začne prodávat lokalizátor s názvem ONE Spot. Jedná se o jeden z prvních produktů, které budete moct sledovat prostřednictvím aplikace Najít v iPhonu, iPadu nebo na Macu.

Chipolo ONE Spot spolupracuje výhradně s Applem

ONE Spot je navržen tak, aby fungoval výhradně s aplikací Najít. Nepůjde tak využít u Android telefonů. Tam je možné použít jiné Chipolo produkty. Také to naznačuje, že Apple má v plánu poskytnout svou síť několika aktivních stovek miliónů iOS zařízení výrobcům třetích stran.

Novinka je jednoduchá, kulatá černá placka s otvorem v horní části. Můžete ji tak snadno připojit k různým věcem. Pokud jde o vzhled, tak právě tato dírka bude odlišná od Apple AirTagu. Ten má být zcela plný.

Apple Najít Chipolo

ONE Spot bude možné přidat do aplikace Najít v záložce Předměty. Budete tak moct sledovat stejně dobře například vaše zavazadla, klíče nebo peněženku, jako je to mu u iPhonů, iPadů, případně Apple Watch.

Novinka vydrží dlouho a je vodotěsná

Chipolo popisuje ONE Spot jako voděodolný a lehký. Má mít vyměnitelnou baterii s výdrží kolem 12 měsíců. Podobnou výdrž bychom měli vidět i u Apple AirTags. V aplikaci Najít pak můžete sledovat polohu zařízení, bude možné aktivovat vyzvánění a lze jej přepnout do režimu ztráty.

Po potvrzení, že zařízení označíte jako ztracené se aktivuje síť Find My. Ta je tvořena několika stovkami miliónů aktivních iOS zařízení. Ta pak budou anonymně vysílat signál a pokud se objeví u ztraceného štítku, bude možné vlastníkovi zaslat zprávu a kontaktovat ho.

Oproti Apple AirTag nemá ONE Spot integrovaný čip U1. Ten by měl sloužit k přesnějšímu hledání položky. Zařízení se tak bude spoléhat na standardní Bluetooth a i v případě výskytu věci na krátkou vzdálenost bude dobře vyhledatelný.

ONE Spot od společnosti Chipolo ještě není k dispozici. Během června by měl být dostupný a také se dozvíme jeho cenu. Ta se může pohybovat od 700 do 1 000 Kč.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone