MacPodpora magazín

CarPlay Tesla oficiálně nepodporuje, přichází ale řešení

CarPlay TeslaČlánky

CarPlay Tesla nepodporuje a není oficiální cesta, jak toto řešení ve vozidle zprovoznit. Neoficiální řešení ale existuje a kupodivu využívá upravenou verzi Androidu.

Tváří v tvář zjevnému nezájmu společnosti Tesla o opakované výzvy k zavedení systému CarPlay do jejích automobilů předvedl polský vývojář Michał Gapiński svůj úspěch. Dokázal totiž u svého vozu Tesla Model 3 na začátku tohoto roku CarPlay zprovoznit. Jak poznamenal server Tesla North, po 6 měsících práce nyní Gapiński zveřejnil na Githubu první veřejně dostupnou alfa verzi aplikace Tesla Android, kterou si mohou stáhnout a vyzkoušet i ostatní.

CarPlay Tesla rozchodí přes Rasberry Pi

Řešení spočívá v použití miniaturního počítače Rasberry Pi s LTE modemem a přístupovým bodem Wi-Fi, na kterém běží vlastní firmware založený na systému Android. Také pak na kabelu micro-HDMI na HDMI a Ethernet kabelu. Prohlížeč v automobilu slouží k připojení k Rasberry Pi a zobrazení rozhraní CarPlay na obrazovce Tesly, kde Apple aplikace včetně Map a Apple Music fungují podle očekávání. Systém funguje za jízdy a lze jej ovládat také pomocí multimediálních tlačítek na volantu vozu.

Podle Gapińského bylo hlavním cílem poslední alfa verze použitelnost.

Aby se projekt rozšířil a stal se populárním v Tesla komunitě, musí poskytovat citlivé prostředí systému Android. Jinak jej lidé nebudou používat. Právě teď se začínáme soustředit na lepší integraci a zjednodušení. Upuštění od požadavku na dvě desky pomůže při snižování nákladů i vstupní bariéry tím, že se průvodce instalací zredukuje na něco, co lze provést během několika minut.

Uvádí na svých webových stránkách projektu Tesla Android.

Navzdory převaze CarPlay systému v mnoha jiných elektromobilech společnost Tesla oficiální podporu nenabízí. Náznaky z roku 2020, že Tesla plánuje podporu Apple Music, se nikdy neuskutečnily a zdá se, že generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk nereaguje na žádosti na Twitteru, aby společnost zavedla CarPlay do svých vozidel. A to přestože se jedná o jednu z nejžádanějších funkcí mezi majiteli vozů Tesla.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone