MacPodpora magazín

Apple zkrátil dodací lhůtu u Mac Pro

Apple nyní dodává Mac Pro v rozmezí 3 až 5-ti týdnů. Novinka se sice týká jen Spojených států ale i tak se jedná o příjemnou novinku. Dříve totiž dodání počítače trvalo i déle než 8 týdnů.

 

Nyní jsou skladem veškeré konfigurace Mac Pro a společnost dokonce dokáže rychle zajistit i individuálně konfigurovaný počítač. To naznačuje, že Apple dosahuje rovnováhy a je nyní schopný naplnit plně poptávku po svém profesionálním stolním počítači.

 

Začátkem dubna byla odhadovaná dodací doba Mac Pro kolem 6-ti týdnů. A začátkem roku to bylo dokonce až 8 týdnů. Dokazují to staré objednávky, které byly zadány v lednu a vyřízeny až v průběhu měsíce března.

 

Apple Mac Pro je nedostatkovým zbožím již od svého prosincového uvedení na trh. Pár kusu základní konfigurace bylo na skladě a mohly tak odejít ke svým novým majitelům prakticky ihned. Mnoho uživatelů si však objednalo vlastní konfiguraci a museli na ní čekat dlouhé týdny.

 

,,Poptávka po novém Mac Pro je skvělá,‘‘ řekl mluvčí společnosti Apple v prosinci. ,,Bude nějakou dobu trvat, než budeme moci poptávku naplnit,‘‘ dodal.

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone