MacPodpora magazín

Apple Studio Display má konkurenci. Samsung nabídne víc za méně

Apple Studio Display SamsungČlánky

Apple Studio Display vypadá skvěle, ale funkcemi nemusí každého ohromit a cena rozhodně není nízká. Nový Samsung Smart Monitor M8 cílí i na Apple uživatele.

Společnost Samsung dnes oznámila, že zahájila předobjednávky nového 32palcového displeje Smart Monitor M8. Ten nabízí možnost nabíjení přes USB-C, podporu AirPlay a několik funkcí známých z chytrých televizí. Navíc se vzhledem velmi podobá novému iMacu.

Apple Studio Display jinak

Monitor M8 obsahuje plochý LCD panel s rozlišením 4K UHD, který poskytuje jas 400 nitů. Dále obnovovací frekvenci 60 Hz, 99% pokrytí prostoru sRGB nebo HDR (to Apple Studio Display kupodivu nenabídne). Hodí se i technologie adaptivního obrazu, která automaticky upravuje jas displeje a teplotu barev pro pohodlné sledování.

Samsung Smart Monitor M8

Šasi M8 je tenké 11,4 mm, což je o 0,1 mm méně než u 24palcového iMac od Applu. Má rovnou zadní stranu, tenké rámečky a výškově nastavitelný stojan s funkcí naklápění. V displeji je integrováno bezdrátové připojení Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2. Mezi porty naleznete jeden micro HDMI a dva USB-C, z nichž jeden nabízí 65W výstup pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku.

Dálkové ovládání v balení

Na rozdíl od tradičního monitoru obsahuje M8 dálkové ovládání a vestavěný SmartThings Hub s operačním systémem Tizen. Ten umožňuje bezdrátové připojení k zařízením internetu věcí. Displej má také podporu pro streamované zábavní služby, včetně Netflixu, Amazon Prime Video, Disney+ a Apple TV, bez nutnosti připojení k počítači nebo televizoru.

Obrazovka je vybavena vysoce citlivým mikrofonem Far Field Voice a dvěma vestavěnými 5W reproduktory spolu s odnímatelnou magnetickou webovou kamerou SlimFit s rozlišením 1080p a funkcemi sledování obličeje a automatického zoomu. To zní podobně jako Center Stage od Apple.

Smart Monitor M8 barvy

Displej Smart Monitor M8, jehož cena se v závislosti na barvě pohybuje od 700 USD (v hrubém přepočtu 15 800 Kč), je k dispozici ve čtyřech barevných odstínech. A to včetně růžové Sunset Pink, zelené Spring Green, modré Daylight Blue a teplé bílé. Společnost Samsung sice oznámila, že přijímá předobjednávky po celém světě, ale termíny dodání zatím neuvedla.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone