MacPodpora magazín

Apple Store Praha dostane. Babiš tvrdí, že vláda s Applem jedná

Apple Store PrahaČlánky

Apple Store Praha údajně potřebuje a český premiér je ochotný s kalifornskou firmou vyjednávat o podmínkách. Kdy se tak stane a kde přesně má být?

Na začátku roku 2019 se Andrej Babiš sešel s Timem Cookem ve švýcarském Davosu. Probíhalo zrovna Světové ekonomické fórum a fotografie obou pánů při jednání obletěly nejen české internetové sítě. Už je to skoro rok a informace o připravovaném příchodu Apple Storu do Česka utichly. Jaká je aktuální situace?

Apple Store Praha uvítá do dvou let

Vyjednávání a prezentaci projektu má za českou stranu na starosti ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Na dotaz serveru Novinky.cz ohledně projektu odpověděl SMS zprávou v tomto znění:

„V tuto chvíli připravuji detailní prezentaci naší nabídky pro evropskou centrálu Apple s cílem ukázat, že Apple Store v Praze dává smysl a že jsme připraveni v projektu pomoci. Nejedná se ale o malou investici, navíc to musí být spojeno s optimální lokalitou.“

Na základě prezentace a dalšího jednání se má poté Apple rozhodnout, kam svůj kamenný obchod umístí. Záměrem má být rozšíření do střední a východní Evropy. Takové podmínky splňují i jiná města než Praha a jako potenciální soupeř se zdá být třeba polská Varšava.

Premiér říká, že finální rozhodnutí má padnou do jednoho až dvou let. Ze strany Applu se jedná o logické rozhodnutí a prakticky nemá co ztratit. Pokud by v Praze Apple Store vyrostl, jednalo by se o nejvýchodněji umístěný obchod co se týče Evropy.

Objeví se na Staroměstském náměstí?

Spekulace ohledně přesného umístění Apple Storu v Praze se řeší už několik let a prvotní informace hovořily o Václavském náměstí. Dokonce byla označena konkrétní budova. Zdá se ale, že se věci rychle mění nebo se jednalo o špatný odhad. Sám Babiš si představuje obchod na Staroměstském náměstí a to v budově, kde nyní sídlí ministerstvo pro místní rozvoj.

Ať už se Apple rozhodne jakkoliv, dozvíme se to nejspíše nejdříve za rok a do té doby nemá smysl moc spekulovat. Jestli se nakonec Apple Store objeví v Polsku nebo někde jinde a Praha ostrouhá, nedá se nic dělat. Obchodů, kde koupíte Apple produkty, bude ale pořád určitě dost.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone