MacPodpora magazín

Apple se vyjádřil k chybě ve FaceTime

Apple se vyjádřilČlánkyiPhone

Apple se vyjádřil ke kritické chybě ve FaceTime

Apple se vyjádřil k chybě ve FaceTime, která způsobovala odposlech uživatelů. Celá tato chyba byla způsobena špatně naprogramouvanou funkcí skupinových videohovorů přes FaceTime, které byly představeny na podzim při slavnostní Keynote. Do provozu byla tato funkce uvedena také během podzimu 2018.


Apple na chybě velmi intezivně pracoval

Podle informací, které společnost Apple podala k celé kauze, se vývojáři velice intezivně věnovali opravě této kritické chyby. Apple se vyjádřil tak, že tuto službu nechal znefunkčnit a v první řadě nahrával opravu na servery, kde služby jako je právě FaceTimě běží. Během velice krátké doby také Apple vydal aktualizace softwaru, které tento problém řešily.

Lepší podávání chyb od uživatelů

Apple také přiznal, že podání informace o této chybě nebylo pro uživatele vůbec jednoduché. Pravděpodobně tak vznikne nová cesta, kudy se bude dát podobné kritické chyby nahlásit. Podle některých zahraničních serverů, jediná oficiální cesta pro podání této informace byla přes developerský program Apple. Kterým však však běžní uživatelé nedisponují.

Na stránkách prohlášení nebylo

Apple tuto informaci nesdílel na svých internetových stránkách, jak by to někteří čekali. Toto prohlášení Apple adresoval serveru MacRumors, který také na toto téma natočil video. Ve videu se můžete podívat, jak celá chyba pracuje a jak jednoduché je ji zneužít.

Celé prohlášení Applu

We have fixed the Group FaceTime security bug on Apple’s servers and we will issue a software update to re-enable the feature for users next week. We thank the Thompson family for reporting the bug. We sincerely apologize to our customers who were affected and all who were concerned about this security issue. We appreciate everyone’s patience as we complete this process.

We want to assure our customers that as soon as our engineering team became aware of the details necessary to reproduce the bug, they quickly disabled Group FaceTime and began work on the fix. We are committed to improving the process by which we receive and escalate these reports, in order to get them to the right people as fast as possible. We take the security of our products extremely seriously and we are committed to continuing to earn the trust Apple customers place in us.

Co se tedy vlastně dělo?

Chyba způsobovala při využívání funkce skupinových hovorů na FaceTimu odposlouchávat uživatele bez jejich vědomí. A to tehdy, pokud uživatel hovor nepřijmul. Pokud uživatel hovor zamítnul tlačítkem, došlo do konce ze spuštění videopřenosu.

apple leasing

zarukaiphone