MacPodpora magazín

Apple Premium Reseller – vyplatí se nákup mimo Apple?

Apple Premium ResellerČlánky

Apple Premium Reseller je označení autorizovaných prodejců Apple produktů. Nejedná se o samotný Apple. Nenechte se ale odradit, nákup má své výhody.

Mnoho uživatelů se rozhoduje, kde koupit iPhone, iPad nebo Mac. Na výběr je přitom mnoho možností a pokud nebudeme brát v potaz Apple bazar, nový telefon nebo tablet od Applu koupíte přímo v Apple Store, u autorizovaného prodejce nebo u těch ostatních. Měl by se ale zákazník bát nakupovat jinde než na Apple půdě?

Apple Premium Reseller

Apple Store je kamenný obchod, který najdete na stovkách místech po celém světě, u nás ale jet pořád ne. Když si chcete něco pořídit přímo od Applu, lze zavítat do jejich Apple Online Storu, kde si objednáte zboží a je vám doručeno na zvolené místo. Mezi výhody nákupu v Apple Store patří možnost příplatku za rozšířený servis (Apple Care+) nebo přítomnost Genius Baru (místo, kde vám poradí vyškolený expert).

Apple Premium Reseller (APR) prodejny už nepatří Applu a provozují je jiní prodejci. V případě ČR to jsou například iStyle, iWant nebo iStores. S Applem spolupracují. Mohou tak poskytnout mnoho výhod, ale na druhou stranu musí dbát na velmi přísná pravidla ze strany Applu. Pro zákazníky je podstatné, že nákup v takovém obchodě je zárukou vždy originálních produktů.

Většinou si lze přímo na APR prodejně vyzkoušet veškeré originální příslušenství. Zjistíte tak, jak bude vypadat ten či onen kryt na vašem telefonu nebo řemínek pro Apple Watch. K tomu všemu je u APR k dispozici i další příslušenství značek, které se přímo u Applu neobjevují a máte tak větší výběr. Mnohdy to znamená i lepší cenu.

Velmi příjemnou výhodou pro českého zákazníka je ale také dvouletá plná záruka na jakýkoliv prodávaný produkt. U APR tak zakoupíte vždy produkt s plnou zárukou a i v druhém roce od koupě můžete bez problémů vyreklamovat vadný kus. Při koupi u Applu to nemusí být vždy zvykem a druhý rok záruky je často problematický.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone