MacPodpora magazín

Apple představil světu hned tři technické novinky

Tento týden nám byli představeny hned 3 zajímavé novinky. Pojďme se podívat na to, co Apple přinesl nového.

iPhone 6

Jak už bylo spekulacemi naznačováno před konferencí, Apple představil dvě verze svého telefonu. iPhone 6 se pyšní displejem o velikosti 4,7 palců s rozlišením 1334 x 750. Mimo to se mu dostalo i nového vzhledu. Například je jen 6,9mm tenký , to je o 0,7mm méně než předchozí model iPhone 5S. Nový model má přesunuté tlačítko vypínaní/zapínání na pravou stranu, to aby bylo vzhledem ke zvětšení těla stále dobře dostupné. Na pravé straně se také nachází slot na nano SIM kartu. Levá strana tak nově obsahuje tlačítka ovládání hlasitosti a tlačítko přepínání tichého/hlasitého režimu. Tlačítko home button s funkcí Touch ID ve středu pod displejem zůstává. Stejně jako předchozí model má i iPhone 6 na spodní hraně 3,5mm jack na sluchátka, mikrofon, lighting conector a reproduktor. Zůstává i barevné provedení původního modelu, iPhone 6 bude k dispozici ve zlatě, stříbrné a šedé barvě.

 

iPhone 6 Plus

Apple chtěl zřejmě vyhovět opravdu úplně každému stávajícími i potencionálnímu zákazníkovi. Stejně jako loni přišel i letos se dvěma verzemi telefonu iPhone. Větší z modelů iPhone 6 Plus má 5,5palcový displej. Je o pouhé 0,2mm širší než menší model iPhone 6. Kromě velikosti se však od menšího modelu moc neliší. Stejný čip, stejná 8-megapixelová iSight kamera, stejná 1080 HD kamera. iPhone 6 Plus má o něco lepší výdrž baterie, vydrží až o polovinu déle než jeho menší brácha. Standby vydrží iphone 6 kolem 384 hodin, iPhone 6 Plus by potom měl vydržet 250 hodin.

 

One more thing… iWatch

V článcích na našem blogu jsme iWatch často s nadsázkou nazývali bájnými. A to proto, že se jejich představení očekávalo už na několika předešlých konferencích a tak trošku jsme čekali, že se jich zase nedočkáme. Proto nám maličko vyrazilo dech když Tim Cook v průběhu konference vynesl ty tři magická slova Steva Jobse: ,,One more thing“. Stejně jako nový telefon byly i iWatch představeny ve dvou variantách – 1,5 a 1,65 palců. Hodinky mají dotykový displej, tři různé provedení materiálů a celkem 6 druhů pásků, které se dají libovolně zaměňovat. Hodinky fungují jako vysílačka takže si budete moci povídat s jiným majitelem iWatch. Zároveň umí iWatch ovládat Apple TV a také slouží jako hledáček pro fotoaparát v iPhonu. Možná jedinou menší nevýhodou iWatch je to, že fungují pouze s iPhony.

Zatímco prodej nových telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus začne ve vybraných zemích už 19. září, iWatch se začnou prodávat až na začátku příštího roku.

apple leasing

zarukaiphone