MacPodpora magazín

Apple Praha zřejmě brzy nepřivítá, i tak je ale kde nakupovat

Apple Praha, apple česká republikaČlánky

Apple Praha láká, přesto se zatím oficiální prodejna neplánuje. Alespoň veřejně se kalifornská firma o České republice v tomto smyslu zatím nevyjadřovala.

Apple obchod oficiálně u nás nefunguje, alespoň ne jeho kamenná verze. Apple Online Store tu naopak máme a je možné si přes internet objednat Apple produkty nebo příslušenství k nim. Nemusíte ale smutnit, protože kamenný Apple Store je sice unikátní prodejna a vždy se jedná o velmi stylově zařízený prostor, který nabízí i nadstandardní služby, ale slouží hlavně pro prezentaci produktů.

Apple Praha může přivítat jedině v centru

Pokud by se kamenná prodejna měla přece jen v Česku objevit, nejpravděpodobnější je umístění v centru Prahy. Největší koncentrace lidí a turistů by mohla prodejně zajistit dostatečnou návštěvnost. V poměru k ostatním světovým metropolím to ale pořád nemusí stačit.

Andrej Babiš Apple

Už před pár měsíci se nesla českým éterem zpráva, že současný premiér, Andrej Babiš, se bavil s Timem Cookem o možnosti provozu Apple Storu u nás. Podle něj by tomu nemělo co bránit a pro Čechy sem Apple Store stůj co stůj dostane.

Nečekejte a nakupujte jinde

Než se tu oficiální Apple prodejna objeví, může to trvat několik let, možná i desítky. A to rozhodně nikdo nebude čekat, aby si mohl od Applu něco koupit. Proto se poohlédněte jinde. Ať už to bude Apple Online Store, nebo jiný obchod. První varianta ale není úplně bezproblémová a možná se budete potýkat s komplikacemi ohledně druhého roku Apple záruky. Když ale koupíte iPhone, iPad nebo Apple Watch v obchodě s elektronikou, a ne u Applu, máte plné dva roky záruku na zařízení, můžete jej reklamovat v jakém chcete Apple servisu a také vrácení peněz proběhne dle platných zákonů. Prostě je to jistější.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone