MacPodpora magazín

Apple Pay má další důkaz. Jaký tentokrát?

Apple Pay má další důkazČlánkyiPhone

Apple Pay má další důkaz. Tentokrát se prozradil sám Apple!

Šušká se o tom už déle než týden. Už několikrát jsme Vám na toto téma psali. Například o tom, kdy by měl Apple Pay vyjít, anebo také to, že se nás samotný Apple snažil přesvědčit, že informace nejsou pravdivé po kontaktování přes email. Nyní si ale Apple sám šlápl do vosího hnízda. Apple Pay má další důkaz – samolepky pro obchodníky.


19. února dorazí Apple Pay do Česka

Je příchod Apple Pay hoax? Apple se vyjádřil

Doteď se do ČR nerozesílaly

Samolepky pro obchodníky s logem Apple Pay se doteď neposílaly na území České republiky. Jak můžete ale vyzkout sami na této stránce, aktuálně to už jde. Apple Pay má další důkaz, že opravdu příjde a pokud jste tedy obchodníkem a máte na své provozovně bezkontaktní platební terminál, můžete dát zákazníkům rovnou vědět, že i u vás mohou iPhonem nebo Apple Watch zaplatit.

Počet na jedno zaslání

Na jedno takovéhle zaslání samolepek dostanete jednu samolepku na sklo, dvě na pokladnu a 6 samolepek na platební terminály. Pokud potřebujete samolepek více, máte možnost Apple speciálně kontaktovat a domluvit se s ním na postupu zaslání a počtu požadovných samolepek. Apple Pay má další důkaz přímo od samotného Applu. Stránky o Apple Pay zatím nejsou v Češtině, ale jistě se jich již zítra dočkáme.

Přísná pravidla po nalepení

Apple má poměrně příšná pravidla, jak samolepky nalepit. Ještě aby ne, když jsme si tuto službu doslova vymodlili. Jedno z doporučení, které Apple udává je, že samolepka na dvěřích mustí být umístěna nad všemi ostatními. Apple to uvádí proto, aby obchodnící zvýšili povědomí o možnosti této platby svým zákazníkům. Samolepka by také mělá být ve výšce 125 cm od podlahy.

Apple Pay má další důkaz

Logo na terminále

Pokud má váš platební terminál digitální displej, který zobrazuje podporované platební platformy, pak Apple také údává pravidla pro zobrazení jejich loga. Apple udává velikost v loga a také poznámku, že logo by mělo být velikostně stejné jako ostatní loga. Ikona Apple Pay by měla být velká maximálně 168 na 108 pixelů.

apple leasing

zarukaiphone