MacPodpora magazín

Apple Music – používání

Tipy

Dnes si popíšeme, jak se dá na různých zařízeních využívat služba Apple Music, její výhody, nevýhody, a spoutu dalších užitečných věcí.

Obecně o Apple Music

Jedná se o předplacenou službu, díky které můžete poslouchat hudbu.

Apple Music vlastní největší hudební sbírku na světě. Narozdíl od Spotify můžete tedy poslouchat prakticky cokoliv co vás napadne bez dlouhého a složitého vyhledávání.

Získáte přístup k milionům skladeb a hudebním formacím. Navíc jsou v apple music dostupné služby jako automatická rádia podle žánrů, pečlivě sestavované playlisty a spoustu dalšího.

Co získáte s Apple Music

Nejdříve si popíšeme co vše budete mít k dispozici po nastavení určitých funkcí.

Pokud se k Apple Music přihlásíte pomocí svého Apple ID a následně povolíte možnost zapnutí své hudební knihovny na iCloudu, budete moci poslouchat hudbu na všech vašich zařízení, která máte k iCloudu přihlášená. Nemusíte tedy ručně kopírovat danou hudbu ze zařízení do zařízení.

Pokud vlastníte produkt HomePod, po jeho správném nastavení na něm budete mít také přístup k vaší hudební sbírce.

Co s hudbou, kterou již máte?

Pokud si tuto službu pořídíte, iTunes automaticky samozřejmě rozpozná, které skladby již máte na svých zařízeních uložené, ty následně porovná se skladbami v knihovně Apple Music.

Důležité je ale používat pro Apple Music stále stejné Apple ID, se kterými jste si dříve své skladby zakoupili.

Pokud se verze zakoupené skladby bude shodovat s verzí v apple music, budou tyto skladby automaticky zpřístupněny na všech vašich zařízeních dokud budete stále platit předplatné této služby.

Pokud se stane, že v knihovně Apple Music tyto skladby nebudou, svět se nehroutí. Je to sice trošku složitější, ale ke svým oblíbeným skladbám samozřejmě přístup neztratíte.

Tyto skladby stačí pomocí aplikace iTunes na jakémkoliv zařízení nahrát do Vaší knihovny hudby na iCloudu.

Následně už se i k těmto skladbám dostanete na všech Vašich zařízeních.

Výhodou této služby je pochopitelně to, že můžete poslouchat cokoliv, bez ohledu na to, jestli jste si skladbu někdy koupili nebo ne ve špičkové kvalitě. V okamžiku kdy ale předplatné zrušíte, automaticky ztratíte k těmto skladbám přístup.

https://www.macpodpora.cz

apple leasing

zarukaiphone