MacPodpora magazín

Apple investoval stovky miliónů dolarů do Mini-LED a Micro-LED displejů

Mini-LED, Micro-LEDČlánky

Apple údajně investoval přes 300 milionů dolarů do nové tchajwanské továrny na výrobu mini-LED a micro-LED displejů. Do pár let se objeví v produktech.

Společnost Apple plánuje investovat přibližně 10 miliard NT (334 milionů USD) do otevření nové továrny ve vědeckém parku Hsinchu na Tchaj-wanu.

Mini-LED a Micro-LED displeje jako budoucnost

Zpráva tvrdí, že společnost Apple použije továrnu k výrobě displejů Mini-LED a Micro-LED pro budoucí zařízení ve spolupráci s dodavateli Epistar a AU Optronics na Tchaj-wanu. V březnu analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že Apple plánuje představit do konce roku 2021 nejméně 6 produktů s Mini-LED displeji, včetně 14palcových a 16palcových modelů MacBooku Pro, iMac Pro, 12,9palcový iPad Pro, 10,2palcový iPad a 7,9palcový iPad mini.

Analytik Kuo již dříve uvedl, že podsvícení displeje technologií Mini-LED umožní tenčí a lehčí design výrobků a zároveň nabízí mnoho stejných výhod jako displeje OLED používané na nejnovějších telefonech iPhone, včetně vysokého kontrastu a dynamického rozsahu.

Apple už využívá své výzkumné a vývojové zázemí pro testy Mini-LED a Micro-LED displejů a lze tak čekat, že je jen otázkou několika měsíců či let, kdy se obrazovky dostanou do jablečných produktů.

Zdroj: Macrumors


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone