MacPodpora magazín

Apple M3 už je ve vývoji. Jako první by ho měl dostat nový iMac

Apple M3 iMacČlánky

Apple už pracuje na iMacu s čipem M3. iMac Pro je také ve vývoji, ale v nejbližší době nebude uveden na trh. Takové informace přináší Mark Gurman z Bloombergu.

Společnost Apple již pracuje na iMacu, který je vybaven Apple Silicon čipem M3. Zároveň vyvíjí nejméně 9 nových počítačů, které jsou vybaveny novou generací čipů. Informoval o tom Mark Gurman z agentury Bloomberg.

Apple M3 se testuje

V nejnovějším vydání svého zpravodaje Power On Gurman uvedl, že práce na iMacu s čipem M3 již probíhají. Konkrétní podrobnosti o iMacu, včetně toho, zda půjde o pokračování aktualizovaného 24palcového modelu, nebo o větší model, ale nebyly zveřejněny. Gurman dodal, že se pracuje také na iMacu Pro, ale že v dohledné době nebude uveden. Doslova Gurman píše toto:

Od té doby prý nejsou čipy M2 jediné, které se v Applu testují. A pokud čekáte na nový iMac, slyšel jsem, že se již pracuje na verzi M3 tohoto stolního počítače. I když si dovedu představit, že bude uveden nejdříve koncem příštího roku. Pro ty, kteří se ptají, si také stále myslím, že iMac Pro přijde. Jen to nebude v dohledné době.

Minulý týden agentura Bloomberg uvedla, že Apple usilovně pracuje na řadě nových Maců. Ty mají být uvedeny na trh ve zbytku letošního roku a na začátku roku 2023. Mezi nové Macy patří přepracovaný základní 13palcový MacBook Pro s čipem M2, zcela přepracovaný MacBook Air a aktualizované 14palcové a 16palcové MacBooky Pro s čipy M2 Pro a M2 Max.

Apple prý ještě letos představí čip M2, který bude prvním významným přírůstkem do rodiny Maců od uvedení původního čipu M1 v listopadu 2020.

Základní čip M2, který by měl pohánět 13palcové MacBooky Pro a MacBooky Air, bude údajně obsahovat stejný 8jádrový procesor jako M1, ale se zvýšenou rychlostí a efektivitou. Co se týče GPU, bude M2 obsahovat 9 a 10jádrové GPU, oproti 7 a 8jádrovým GPU v původním čipu M1.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone