MacPodpora magazín

Apple ID – zabezpečení

Články

V tomto článku uvidíte informace, o zabezpečení související s Apple ID.

Nejprve si shrňme, co to vlastně Apple ID je. Apple ID je ekvivalent pro váš osobní účet u firmy Apple. Pomocí tohoto účtu se můžete přihlásit k různým službám, které firma Apple nabízí. Příkladem takových služeb může být třeba Apple Music, iCloud, FaceTime a další.

Součástí každého Apple ID, je emailová adresa, která zde zastupuje uživatelské jméno a k ní přidružené heslo. Apple uvádí, že k osobním údajům získaným přes Apple ID přistupuje velmi vážně a má je důkladně zabezpečené.

Svůj účet Apple ID  a s ním související citlivé údaje ovšem nepotřebujeme chránit jen před samotnou firmou Apple, ale především před třetími osobami. Zde je tedy několik tipů, jak si své apple ID správně nastavit.:

Zvolte si silné heslo u zabezpečení Apple ID

Při zakládnání účtu Apple ID je po vás přímo vyžadováno, abyste nastavili pro tuto funkci silné heslo. Toto heslo by mělo mít minimálně 8 znaků. Dále pro splnění všech požadavků musí toto heslo obsahovat malá i velká písmena a musí v něm bít obsažena Alespoň 1 číslice. Příkladem takového hesla může být třeba „Článek123„. Jak už ukázka napovídá, pokud chcete mít ještě silnější heslo, můžete do něj zakomponovat znaky s diakritikou.

Apple ID

Odpovědi na bezpečnostní otázky

Při dalším kroku u zakládání Apple ID budete vyzváni k určení tzv. bezpečnostních otázek, které vám budou kladeny, když heslo zapomenete.

Důležité je nastavit si takové bezpečnostní otázky, u kterých si na odpovědi hravě vzpomenete, ale někdo kdo vás velmi dobře zná je vědět nebude. V opačném případě jde naopak o větší nebezpečí, protože pokud zvolíte triviální otázky, každý člověk, který vás alespoň trochu zná, a chce se vám na účet Apple ID dostat je uhodne, a k tomuto účtu získá přístup.

Dvoufaktorové ověření

Tato možnost je jedna z nejbezpečnějších. Při každém přihlášení budete muset přístup schválit z jiného zařízení. Pokud se vám tedy bude chtít někdo na tento účet dostat, nepovede se mu to aniž byste mu to sami povolili.

apple ID

https://www.macpodpora.cz

apple leasing

zarukaiphone