MacPodpora magazín

Apple HomeKit produkty udělají z obyčejné domácnosti chytrou

Apple HomeKit produktyČlánky

Apple HomeKit produkty jsou stále se rozšiřující oblastí a mnoho uživatelů už si je zvyklo ve své domácnosti používat. Jak na ně a kde je pořídit?

Apple HomeKit je funkce, kterou cupertinská firma představila světu v září roku 2014. Funguje už tak poměrně dlouho, ale výrobcům kompatibilních zařízení poměrně dlouho trvalo, než se platforma stala obvyklou součástí našich životů. V rychlosti rozšíření hraje také jistě zásadní roli ne zrovna levná certifikace, kterou si musí výrobce u Applu zaplatit.

Apple HomeKit produkty a jejich seznam

Po brouzdání internetem zjistíte, že chytré příslušenství má u svého popisu často uvedeno, že je kompatibilní s platformou HomeKit. Díky tomu lze ovládat iPhonem, iPadem, můžete využít k akci také Siri nebo si automatizovat jednotlivé činnosti. Úplnou jistotu o kompatibilitě ale budete mít jenom díky kontrole na Apple webu. Přímo na stránce si tak ověříte, zda ten daný produkt skutečně splňuje HomeKit požadavky.

Apple uvádí, že už přes 50 výrobců nabízí HomeKit kompatibilní doplňky. Spoustu z nich si můžete pořídit také v českých obchodech. Jedná se o kamery, chytré zvonky, světla, zámky nebo třeba zabezpečovací systémy.

Jak HomeKit příslušenství přidat

Pro přidání příslušenství vám stačí váš iPhone nebo iPad a kompatibilní doplněk.

  1. Otevřete aplikaci Domácnost a klepněte na Přidat příslušenství  nebo .
  2. Fotoaparátem iPhonu, iPadu nebo iPodu touch naskenujte osmimístný kód HomeKit nebo QR kód na příslušenství nebo v dokumentaci příslušenství. Pokud máte iPhone 7 nebo novější a na příslušenství je uvedený symbol , přidejte příslušenství tak, že k němu iPhone přiložíte.
  3. Když se příslušenství objeví v seznamu, klepněte na něj. Pokud se zobrazí dotaz „Chcete přidat příslušenství do sítě?“, klepněte na Povolit.
  4. Pojmenujte příslušenství a přiřaďte je k místnosti, abyste ho v aplikaci Domácnost snáz poznali a mohli jste je ovládat pomocí Siri.
  5. Klepněte na Další a potom na Hotovo.

Takto máte doplněk přidaný do aplikace Domácnost, kterou můžete používat na iPhonu, iPadu, Apple Watch nebo také na Macu. V aplikaci pak lze jednotlivé doplňky členit do pokojů nebo do zón podle potřeby.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone