MacPodpora magazín

Apple Event Spring Loaded znamenal příchod ne jen AirTagu

Apple Event Spring LoadedČlánky

Apple Event Spring Loaded je za námi a znamenal pro uživatele několik zajímavých novinek. Pojďte si je s námi ještě jednou připomenout.

Poslední Apple akce se nesla ve znamení lokalizačního zařízení AirTag. Úplná novinka má dobře našlápnuto a začne se už brzy prodávat. Apple také vylepšil svůj iPad Pro, když ho osadil čipem M1. Stolní počítače iMac přišly s mnoha barevnými verzemi a Apple TV disponuje zcela novým ovládáním.

Apple Event Spring Loaded s M1 a AirTags

Pokud bychom měli vybrat dvě největší události této akce, tak je to určitě uvedení lokalizátorů AirTags a pak zavedení čipů M1 do iPadu Pro a nových iMaců. Prvně jmenovaný produkt není žádným pokračovatelem úspěšné řady, ale musí si oblibu teprve vydobýt.

Apple AIrTag

Malá bílá placička sleduje všechny věci, ke kterým ji připojíte. Má v sobě čip Apple U1 a nabídne tak velmi přesné hledání. Integruje se do aplikace Najít a v případě, že ji ztratíte, zapojí se do hledání stovky miliónů aktivních iOS zařízení. Ty pak anonymně pošlou informaci uživateli o nálezu lokátoru. AirTag je vodotěsný a baterie v něm vydrží klidně i jeden rok. K dostání bude za cenu 890 Kč.

iMac 2021

Čipy M1 se začínají rozmáhat. Není překvapením, že Apple je integroval také do nejnovějšího iMacu. Ten bude s čipem rychlejší a bezpečnější. Kromě toho si můžete vybrat z více barevných variant, které v podstatě kopírují výběr barev u iPhonu 12. K iMacu lze pořídit externí klávesnice s Touch ID tlačítkem.

iPad Pro 2021

Překvapením ale naopak je, že Apple osadil čipem M1 také nejnovější iPad Pro. Navíc dostal největší z iPadů (12,9palcový) zcela nový displej s Mini-LED podsvícením. To je úsporné, ale zároveň poskytuje o mnoho lepší obraz než předchozí panely. Nový Apple tablet podporuje také 5G sítě, má v sobě Thunderbolt 3 port s USB-C konektorem a užít si můžete i funkci Center Stage. Ta dokáže udržet snímaného uživatele ve středu obrazu posouváním.

Nový ovladač Apple TV a překvapení na závěr

Krabička Apple TV dokáže po připojení k vaší televizi nabídnou obsah z iTunes knihovny i služby Apple TV+. Nejnovější verze dostala rychlejší procesor, ale hlavně se bude nabízet s aktualizovaným ovládáním. To disponuje více tlačítky a hlavně kruhový prvek v horní části bude dotykový. Snadno se tak budete moct posouvat u filmů nebo seriálů vpřed i vzad.

Apple TV Remote

Možná překvapením bylo poslední oznámení večera. Dobře známý iPhone 12 rozšiřuje svojí nabídku barev i na fialovou. Někdo v tom může vidět značnou symboliku, protože právě fialová byla oblíbenou barvou Steva Jobse. Zakladatel společnosti umřel před 10 lety a může to tak být vnímáno jako pocta pro něj.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone