MacPodpora magazín

Apple Česká republika zatím oficiálně nenabízí. Co autorizovaný prodej?

Apple Praha, apple česká republikaČlánky

Apple Česká republika zatím v podobě kamenného obchodu nenabídne. Ale v blízké době by mohl. Jinak se musíme obrátit na autorizované prodejce.

V minulosti se řešilo uvedení kamenného obchodu Apple Store do České republiky. Mělo se jednat o centrum Prahy a zasadit se o to měl premiér Andrej Babiš. Od té doby ale hlasy utichly a těžko si představit, že třeba za rok nebo za dva tu skutečně něco takového vyroste. Než čekat, je lepší se obrátit na autorizované prodejce.

Apple Store je kamenný obchod, který najdete na stovkách místech po celém světě. Když si chcete něco pořídit přímo od Applu, lze zavítat do jejich Apple Online Storu, kde si objednáte zboží a je vám doručeno na zvolené místo. Mezi výhody nákupu v Apple Store patří možnost příplatku za rozšířený servis (Apple Care+) nebo přítomnost Genius Baru (místo, kde vám poradí vyškolený expert).

Apple Česká republika jako APR

Apple Premium Reseller (APR) prodejny už nepatří Applu a provozují je jiní prodejci. V případě ČR to jsou například iStyle, iWant nebo iStores. S Applem spolupracují. Mohou tak poskytnout mnoho výhod, ale na druhou stranu musí dbát na velmi přísná pravidla ze strany Applu. Pro zákazníky je podstatné, že nákup v takovém obchodě je zárukou vždy originálních produktů. Seznam Apple Premium Reseller najdete na stránkách Applu.

Většinou si lze přímo na APR prodejně vyzkoušet veškeré originální příslušenství. Zjistíte tak, jak bude vypadat ten či onen kryt na vašem telefonu nebo řemínek pro Apple Watch. K tomu všemu je u APR k dispozici i další příslušenství značek, které se přímo u Applu neobjevují a máte tak větší výběr. Mnohdy to znamená i lepší cenu.

Velmi příjemnou výhodou pro českého zákazníka je ale také dvouletá plná záruka na jakýkoliv prodávaný produkt. U APR tak zakoupíte vždy produkt s plnou zárukou a i v druhém roce od koupě můžete bez problémů vyreklamovat vadný kus. Při koupi u Applu to nemusí být vždy zvykem a druhý rok záruky je často problematický.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone