MacPodpora magazín

Apple CarKey odemkne a nastartuje iPhonem nebo Apple Watch

Apple CarKeyČlánkyiPhone

Apple CarKey je nová funkce, která dokáže provázat váš iPhone nebo Apple Watch s chytrým autem a to pak odemknout nebo nastartovat. Kdy bude dostupná?

Společnost Apple dnes vydala první beta verzi systému iOS 13.4 a má zjevně neohlášenou funkci, která vám umožní odemknout, uzamknout a nastartovat auto pomocí iPhonu nebo Apple Watch.

Apple CarKey je budoucnost

Verze iOS 13.4 beta obsahuje odkazy na nové API rozhraní CarKey, které vám umožní nechat váš iPhone nebo Apple Watch poblíž vozu kompatibilního s NFC a používat telefon jako klíč. Takový klíč se uloží do aplikace Wallet a díky ní půjde sdílet i mezi ostatními Apple zařízeními, včetně těch, které používají vaši rodinný příslušníci. Manželce tak nebudete dávat fyzický klíč, ale jen ho pošlete.

Někteří výrobci automobilů vám již umožňují používat telefon jako digitální klíč prostřednictvím svých vlastních aplikací, ale mohou mít určitá omezení. Hyundai má aplikaci s digitálním klíčem, ale pouze pro Android a aplikace funguje například pouze s letoším modelem Sonata. Volvo pak vyžaduje ještě dodatečnou jednotku. Apple CarKey by tak mohlo funkci hlouběji integrovat do systému a využívat ji k ovládání vícero aut.

Jedná se však pouze o první beta verzi systému iOS 13.4 a není jasné, kdy by se mohla objevit jeho konečná verze, nebo zda bude CarKey zahrnuto, pokud vůbec.

Zdroj: TheVerge


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone