MacPodpora magazín

Apple archiv ukazuje, jak šel čas v kalifornské firmě

Články

Apple archiv je neoficiální aktivitou, která na webové stránce ukazuje videa, obrázky a konference, které postupem času od roku 1976 Apple shromáždil.

Ukázat historii, inspirovat nové tvůrce a mapovat vše, co Apple za svoji existenci vytvořil. To má za cíl nový Apple archiv, který se nachází na webové adrese https://www.applearchive.org.

Apple Archiv

Zakladatel Sam Henri Gold je velkým fanouškem Applu a vždy byl sběratelem videí, obrázků a dalších zajímavostí ze světa kalifornského giganta. Téměř 44letá historie společnosti je tak zmapovaná na jediné stránce a řadí se k největším svého druhu.

Apple archiv se začal tvořit před pár lety

Celý projekt se začal tvořit v dubnu 2017. To byl zrušen YouTube kanál EveryAppleAds, který obsahoval snad všechna videa, která kdy Apple vytvořil. Proto Sam začal stahovat cokoliv, co souviselo z historií Applu a ukládal to do složky na iCloudu. Když měl zhruba 100 videí, založil vlastní YouTube kanál. Bohužel, po pár dnech byl kanál náhle odstraněn.

V červnu 2019 otevřel veřejnou složku na Google Disku. Ale návštěvníci ve velkém stahovali všechny dokumenty a to Sam nechtěl. Posledním řešením se tak stalo Vimeo, které poskytuje možnost uzamčeného přehrávače, ze kterého video stáhnout nelze.

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone