MacPodpora magazín

Angela Ahrendts opouští Apple definitivně

Angela Ahrendts Apple StoreČlánky

Angela Ahrendts opouští Apple

O Angele Ahrendts jsme vám již v jednom z našich článku psali. Popisovali jsme vám její kariéru generální ředitelky módní značky Burberry i to, co konkrétně dělá pro Apple jako ředitelka maloobchodu. Má na starosti kamenné prodejny Apple Store, které pod jejím jménem šlapali fenomenálně. I přesto Angela Ahrendts opouští Apple a nikdo přesně neví proč.


Angela Ahrendts, jedna z nejvlivnějších žen v Apple

Oznámeno již oficiálně

6. února 2019 byl její odchod oficiálně oznámen. Pro někoho to byla velice překvapivá zpráva, že Angela Ahrendts opouští Apple. Byla nejlépe placeným zaměstnancem Applu ze všech. Její plat byl dokonce vyšší než má generální ředitel Tim Cook. Dokonce se mluvilo o tom, že by mohla převzít jeho žezlo a stát se CEO celé společnosti Apple Inc.

Nahradí ji její známá kolegyně.

Angela Ahrendts neoznámila, kam budou její kroky dále směřovat. Přecejenom se svým platovým ohodnocením z Applu si ohledně peněz nemusí dělat příliš velké vrásky. Na její post ředitelky pro maloobchod nastoupí Deirdre O’Brien, která doteď pracovala jako viceprezidentka lidských zdrojů.

Co prohlásila přímo Angela?

Angela Ahrendts k celé této situaci podala informace, že práce pro Apple byla skutečně velmi vyčerpávající. Vyjádřila se, že cití, že je nejvyšší čas předat otěže dál své kolegyni Deirdře. Ahrendts ji také označila za jednu z nejschopnějších manažerů ve společnosti Apple.

Deirdre O’Brein

O’Brein je viceprezidentkou lidských zdrojů ve společnosti Apple a má za úkol podávat reporty přímo k CEO, Timu Cookovi. Ve společnosti Apple působí již déle než 30 let. Její práce spočívá v tom, aby zákaznící Applu měli z používaní této elektroniky nevšední zážitek. Budeme jí přát, aby se ji s kamennými obchody Applu dařilo alespoň stejně tak jako Angele Ahrendts. Na stránkách společnosti Apple ohledně vedení společnosti je již aktulizována její pracovní pozice.

 

Angela Ahrendts opouští Apple

 

Mimořádných výsledků se dá dosáhnout jen s všestranným týmem talentovaných lidí. Ve společnosti Apple jste vítáni, protože jste jedineční a chcete na sobě pracovat.“

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone