MacPodpora magazín

Angela Ahrendts, jedna z nejvlivnějších žen v Apple

angela ahrendts profilČlánky

Angela Ahrendts v Apple Inc.

Pokud se zajímáte o společnost Apple i z jiného úhlu pohledu, než je jenom prodej koncových produktů, možná vás zaujali vlivní lidé, kteří stojí v čele této společnosti. Angela Ahrendts je žena s obrovským půvabem a pracovní minulostí, která je snem nejednoho karieristy. Za čím konkrétně vlastně ve vedení Applu stojí?


Senior Vice President, Retail

Místopředsedkyně pro maloobchod. Tak nějak bychom mohli přeložit název přesné pozice, na které Angela Ahrendts působí. Znamená to, že je nejvyšší hlavou Apple Storů po celém světe. Angela je zodpovědná za strategii a vývoj kamenných prodejen Apple. Informace o jejich působení dále předává generálnímu řediteli Apple, Timu Cookovi.

Angela Ahrendts produkty v Apple Store

Nejinteligentnější žena světa

Těmito slovy byla popsána Angela Ahrendts od portálu CNET, když vyhondocoval 43 nejvlivnějších žen světa. Angela byla na prvním místě. Tento titul si vysloužila nejen svou aktuální pracovní pozicí, ale také těmi minulými. Mluví se také o tom, že Angela by se mohla stát případnou generální ředitelkou Applu po odchodu Tima Cooka.

Práce Angely

Pod jejím vedením došlo k otevření několika nových Apple Storů. Například v Rakousku. Angela má také na svém listě projekt „Today at Apple„. Tento program je založen na akcích, které se konají přímo v Apple Storech po celém světě. Můžete třeba navštívit workshop, jak efektivně využívat své Apple zařízení.

Angela Ahrendts Apple Store

Pracovní minulost

Ještě před nástupem do společnosti Apple, který pro Angelu proběhl v roce 2014, stála Angela jako CEO britské modní značky Burberry. Díky této zkušenosti byla Angela vyhodnocena jak nejlépe placená žena na vedoucích pozicích ve Velké Británii. Ve společnosti Apple dosahuje jedné z nejvyšší mzdy, které zaměstnanci v čelních pozicích dosahují.

Angela Ahrendts interview

Soukromý život

Angela Ahrendts má 58 let. Pochází ze Spojených států, ale dlouhou dobu žila ve Velké Británii. S manželem Greggem Couchem vychovávají 3 děti. Její plat podle dostupných informací dosahuje 73,1 miliónů amerických dolarů.

apple leasing

zarukaiphone