MacPodpora magazín

10 skrytých funkcí iOS 14, o kterých možná nevíte

iOS 14 skryté funkce, iOS 14 adopceiPhone

iOS 14 nabízí mnoho nových funkcí, ale spousta z nich není na první pohled patrná. Podívejte se na 10 nejlepších skrytých vychytávek!

V systému iOS 14 existují stovky nových funkcí, z nichž mnohé jsou okamžitě zřejmé, jako jsou nové widgety domovské obrazovky, knihovna aplikací, připnuté konverzace a zmínky ve zprávách, kompaktní uživatelské rozhraní pro Siri a telefonní hovory atd. Ale existuje i spousta funkcí, které jsou méně okamžitě zřejmé.

Shrnuli jsme 10 z nejužitečnějších skrytých funkcí, které najdete v aktualizaci iOS 14. Některé z těchto funkcí jsou omezeny na novější iPhony společnosti Apple a nefungují se staršími modely.

Rozpoznání zvuku

Rozpoznání zvuku je užitečná funkce pro usnadnění přístupu vytvořená pro ty, kteří potřebují pomoc při poslechu svého okolí. Pokud je tato funkce povolena umožňuje iPhonu naslouchat zvukům jako tekoucí voda, požární poplach, štěkot psa, pláč dítěte, křik, houkačky, zvonky a další související zvuky.

4K rozlišení videí na YouTube

Se systémem ‌iOS 14‌ můžete sledovat 4K videa z YouTube na ‌iPhone‌, iPadu a především na Apple TV. ‌iPhone‌ a ‌iPad‌ nemají 4K displeje, ale nabízejí video, které je vyšší než předchozí limit rozlišení 1080p.

Zrcadlení předního fotoaparátu

Když pořizujete selfie pomocí ‌iPhonu se standardní aplikací Fotoaparát, převrátí obraz tak, aby byl opakem zrcadlového obrazu, který je zobrazen v náhledu (není zrcadlovým obrazem vás). Touto volbou můžete nastavení ovlivnit zcela dle sebe.

Titulky u fotografií

Již dlouho existuje možnost přidávat titulky k fotografiím v aplikaci Fotografie v systému macOS, aby bylo snadné najít konkrétní fotky. V iOS 14‌ je tato funkce k dispozici také na iPhonu a ‌iPadu‌.

Tlačítko hlasitosti jako sekvence

V IOS 14‌ jsou některá užitečná nová ovládací tlačítka fotoaparátu skrz ovládání hlasitosti, která se rozšiřují na tlačítku fotoaparátu jako funkce spouště. Pokud stisknete a podržíte tlačítko zvýšení hlasitosti, když je spuštěná aplikace Fotoaparát, můžete pořídit sekvenci fotografií (spousta fotografií v rychlém sledu).

Stahování aplikací do knihovny

Jelikož je nyní na ‌iPhonu‌ funkce Knihovna aplikací, která vám umožní přístup ke všem vašim nainstalovaným aplikacím, již není třeba stahovat aplikace na ‌plochu. Je tak na vás, zda se vše na plochu stahovat bude nebo se bude „odkládat“ do nové Knihovny aplikací.

Skrytí stránek na ploše

S Knihovnou aplikací je opět trochu menší potřeba stránek konkrétních aplikací pro organizaci. Chcete-li se zbavit stránky aplikací pro čistší ‌plochu, dlouze stiskněte prst na ‌ploše‌, klepněte na řadu teček dole a potom zrušte zaškrtnutí kterékoli stránky aplikace, kterou nechcete vidět.

Minimalizace obrazu v obraze

V novém režimu Obraz v obraze, který pracuje s videy na webu, ‌FaceTime‌, a dalšími, pokud přetáhnete okno videa na stranu displeje, můžete video skrýt, zatímco zvuk pokračuje v přehrávání.

Větší přiblížení fotografií

‌iOS 14‌ vám umožní v aplikaci ‌Fotografie‌ přiblížit vaše fotografie mnohem více, což je skvělé, pokud máte fotografii, kde chcete vidět detail zblízka.

Klepnutí na zadní stranu

Klepnutí na zadní stranu je funkce usnadnění přístupu, která umožňuje uživatelům dvojitým nebo trojím klepnutím na zadní stranu iPhonu provádět různé akce.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone